Dopalacze życia wypalacze i film Najlepszy

960

W dniu 8 grudnia 2017 roku w Kinie Helios w Tomaszowie Mazowieckim odbył się finał projektu Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka realizowanego przez Urząd Miasta i Gminy Tomaszów Maz oraz Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim pt. „Dopalacze życia wypalacze”. Młodzież i zaproszeni goście zostali przywitani przez Komendanta Powiatowego Policji insp. Szymona Hermana i Panią Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Wandą Rybak. Po krótkim przypomnieniu tegorocznych debat pt. Dopalacze życia wypalacze”, nastąpiło uhonorowanie zwycięzców konkursów profilaktycznych. Następnie obecni na spotkaniu zostali zaproszeni do wspólnego obejrzenia filmu pt.” Najlepszy”. Film był bardzo mocnym przekazem, ci którzy go zobaczyli powiedzieli że nigdy nie sięgną po narkotyki.

8 grudnia w kinie Helios zostały rozstrzygnięte konkursy na najlepszy: spot profilaktyczny, hasło antydopalaczowe i prezentacje multimedialną . Komendant Powiatowy Policji insp. Szymon Herman, Pani Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Wanda Rybak i dyrektor Kina Helis p. Piotr Ścigała wręczyli nagrody zwycięzcom. Do konkursu swoje prace zgłosiło aż 27 szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych. Poziom projektów był bardzo wysoki co świadczy o świadomości młodzieży na temat zjawiska uzależnień i dopalaczy, a także o ich wiedzy na temat profilaktyki związanej z tym tematem. Nagrody dla Szkól zostały ufundowane przez Urząd Miasta Tomaszów Mazowiecki i Kino Helis, tablety, sprzęt elektroniczny i wejściówki do kina trafiły do uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Tomaszowskich Olimpijczyków. prezentacja multimedialna „Uzależnienia są bez przyszłości – wybierz życie” została wykonana przez uczniów klasy VII C z SP nr 10- Beniamina Kisiel i Gabriela Pierzynę, II miejsce w kategorii prezentacji multimedialnej zostało przyznane dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 12 z klasy VII C Piotra Zwardonia i Jakuba Kacprzyka. III miejsce zajęli uczniowie Szkoła Podstawowa Nr 8 Klasa V C Nikola Snopek i Oliwia Życka. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 12 Klasa VII A Justyna Borkowska, Nadia Charkiewicz, Karina Nowak.

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyli uczniowie z Gimnazjum Nr 4 w Tomaszowie Mazowieckim. Klasa III S Wiktoria Kubryn, Aleksandra Kwaśniczko,Miłosz Sęk i Dominika Skoneczna którzy wykonali spot filmowy „Zarażaj pasją – nie uzależnieniem!”, wyróżnienie w tej kategorii otrzymali uczniowie Gimnazjum 4 Klasa III A Nikola Kogut Zuzanna Łępicka i Olga Smok za Profilaktyczny spot „Jesteś wolny? Nie pozwól, aby używki Cię Spętały”. Nagrodzone fimy zostały wyemitowane na ekranie kinowym. Po ogłoszeniu wyników młodzież i zaproszeni goście obejrzeli film pt. „Najlepszy”. Po projekcji filmu głos zabrały tomaszowskie Mistrzynie Świata. Na początku głos zabrała Wanda Panfil Mistrzyni Świata, olimpijka w biegach długodystansowych. Jej wypowiedź ubogaciło wyświetlenie filmów prezentujących sportowe zmagania i najlepsze momenty z jej życia i kariery sportowej. Następnie głos zabrała tomaszowska policjantka st. sierż. Marta Mysur, tegoroczna mistrzyni świata w taekwon-do, która zapoznała uczestników ze swoją historią sportową i zaprezentowała filmy upamiętniające najważniejsze i najpiękniejsze chwile sportowej rywalizacji w jej życiu. Młodzież zarówno przez wyemitowany film jak i krótką pogadankę otrzymała jasny przekaz że nie warto sięgać po używki. Zaproszeni goście promowali zdrowy styl życia i pokazywali wiele ciekawych rozwiązań spędzania czasu wolnego, którym można zastąpić różnego rodzaju używki. Spotkanie podsumował Komendant Powiatowy Policji insp. Szymon Herman. Młodzież bardzo pozytywnie wypowiadała się na temat akcji. Prosili o powtórkę w następnym roku kalendarzowym.