Włamywacz zatrzymany

470

Kryminalni zatrzymali 32- letniego mieszkańca Tomaszowa, który włamał się do 7 obiektów handlowych i usługowych. Podejrzany usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat wiezienia. Był już w przeszłości notowany za konflikty z prawem.

Pierwszego włamania dokonał 7 września 2017 roku . Na obiekt wybrał sobie  salon fryzjerski, gdzie ukradł telewizor i modem do Internetu. Wartość strat została oszacowana na 400 złotych. 18 października włamał się do hurtowni z zabawkami. Tym razem ukradł z kasy pozostawione  około 70 złotych, ale uszkodzenia których dokonał oszacowano na  2000 złotych. 19 listopada włamał się do sklepu spożywczego. Ukradł papierosy wartości 900 złotych. Następnego dnia próbował włamać się do zakładu kosmetycznego. Zniszczenia, których dokonał amator cudzej własności zostały wycenione na 500 złotych. Tego samego dnia włamał się do skrzynki na prasę, z której ukradł 31 sztuk gazet, powodując straty w wysokości 500 złotych. Następnego dnia złodziej znów włamał się do jednego ze sklepów spożywczych. Ukradł wódkę o wartości 61 złotych. Do tego samego sklepu podejrzany wrócił w okresie od 30  listopada do 4 grudnia. Ukradł wódkę i chipsy o łącznej wartości 1000 złotych.
Policjanci analizując dowody pozostawione przez sprawcę i zabezpieczone ślady kryminalistyczne a także ustalając świadków nabrali podejrzeń, iż związek z tymi  włamaniami ma 32- letni  mieszkaniec Tomaszowa. Mężczyzna był znany ze swoich wcześniejszych konfliktów z prawem. Został zatrzymany 7 grudnia 2017 roku w okolicy swojego miejsca zamieszkania. Mundurowi podczas przeszukania jego domu znaleźli  część skradzionych przedmiotów. Sprawca usłyszał łącznie 7 zarzutów kradzieży z włamaniem za co  grozi mu kara do 10 lat wiezienia.