Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka

726

9 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tym dniu naszymi gośćmi były dzieci z przedszkola nr 20, które pomimo niesprzyjającej aury na dworze dzielnie wraz ze swoimi Paniami zawitały do nas.
Spotkanie zaczęło się od wysłuchania wiersza pt. ”Kiedy babcia była mała” oraz od krótkiej rozmowy na temat wysłuchanego tekstu. Zagadki, krzyżówka oraz opowieści na temat „naszych dziadków” to tylko niektóre elementy spotkania. Dzieciaki dzielnie wykonywały wszystkie zadania, brały udział w zabawach ruchowych, zwiedziły wypożyczalnie i dowiedziały się o zasadach jakie panują w bibliotece.
Fragment opowiadania pt. ”Najlepszy prezent” autorstwa I. Salach bardzo zaciekawił dzieci, które stwierdziły, że najlepszym prezentem jaki mogą dać od siebie jest pomoc i uwaga, którą mogą ofiarować swoim babciom i dziadkom.
Na koniec nasi mali czytelnicy wykonali laurki dla swoich najbliższych a za czas spędzony w naszej bibliotece podziękowały śpiewając nam piosenkę o Babci i Dziadku.

Źródło: Miejska Bibliotek Publiczna