Dywany i tekstylia w pokoju dziecięcym

1016

Pokój dla dzieci jest bardzo specyficzną przestrzenią, dlatego, że służy jednocześnie jako miejsce do zabawy, nauki, wypoczynku i snu. Dlatego tak ważne jest by urządzić go funkcjonalnie i przytulnie. Podpowiadamy jakie tekstylia i dywany do pokoju dziecięcego wybrać, aby osiągnąć doskonałe efekty. Dowiesz się też jakie dywany spodobają się chłopcom i dziewczynkom.

Dywany a strefy pokoju

Dobrym pomysłem na urządzenie pokoju dziecięcego jest podzielenie go na kilka umownych stref. Najłatwiej je wydzielić za pomocą kolorów oraz dywanów. Miejscem do nauki będzie biurko oraz wygodny fotel obrotowy, pod który warto położyć mały dywanik, aby krzesełko się nie ślizgało i jednocześnie by kącik do nauki był przytulny. Warto umieścić biurko w pobliżu okna, aby miejsce to było prawidłowo oświetlone.

Kolejną strefą powinna być strefa wypoczynku i snu czyli łóżko, ale także przylegający do niego dywanik i szafka z lampką nocną. Aby wprowadzić wyjątkowy nastrój można zastosować baldachim. W ciągu dnia łóżko może zdobić duża ilość poduszek ozdobnych i maskotek, a także powinien się na nim pojawić mięciutki kocyk. Aby jednak codzienne ścielenie łóżka nie było męczące warto ustawić przy łóżku skrzynię lub kosz na poduszki i maskotki, które będzie można swobodnie wrzucać wieczorem i wyciągać rano po zaścieleniu łóżka.

Ostatnia ważna strefa to miejsce zabaw. Im młodsze dziecko tym ta strefa powinna mieć większą przestrzeń. Najlepiej jeśli będzie to duży, miękki kolorowy dywan, na którym dziecko będzie mogło siedzieć i układać klocki, puzzle, jeździć samochodzikami czy bawić się lalkami. Aby miejsce to utrzymać w porządku warto w pobliżu ustawić duże skrzynie na zabawki. W ten sposób o porządek w swoim pokoju będzie mógł dbać nawet kilkulatek. Gdyż łatwiej jest wrzucić zabawki do pudełek niż mozolnie układać je na półkach i w szufladach.

Tekstylia w pokoju dziecięcym

Aby pokój dziecięcy był przytulny warto postawić na tekstylia. Oprócz wspomnianych poduszek ozdobnych i kocyków dobrym pomysłem jest zakup kolorowej pościeli dziecięcej, lekkich zasłon, a także firanek dziecięcych w bajkowe wzory. Dobrym pomysłem są też miękkie pufy, które dziecko będzie mogło przenosić w dowolne miejsce i korzystać z nich na różne sposoby. Jeśli chcemy uniknąć nadmiaru rzeczy to warto wybierać rzeczy wielofunkcyjne, na przykład poduszki i kocyki, które po zwinięciu są sympatycznymi maskotkami.

Modne dywany dla chłopców i dziewczynek

W sklepach z dywanami, np. Dywante.pl można znaleźć dywany dla dzieci w wielu kształtach, rozmiarach, wzorach i kolorach. Dywany z motylami, ptakami, rybkami i innymi zwierzątkami z pewnością przypadną do gustu małym dziewczynkom. Z kolei dla chłopców można znaleźć dywany z motywem robotów, piratów, kolejek. Uwielbiane przez dzieci są też dywany, które obrazują ulice miasta uatrakcyjniając zabawę samochodzikami i innymi pojazdami, a także takie, które stanowią nie tylko dywan, ale też planszę do gry np. w klasy.

Największą popularnością cieszą się dywany bardzo kolorowe, które stanowią wyrazisty akcent w wystroju pokoju dziecięcego. Takie dywany stworzą przytulny klimat wnętrza, będą świetną izolacją cieplną dla dzieci, które chętnie bawią się na podłodze i biegają po pokoju na boso, a także będą stanowiły element, który rozwija dziecięcą wyobraźnię.

Sklepy z dywanami i tekstyliami do wnętrz dostarczają bardzo szeroki wybór produktów stworzonych z myślą o dzieciach, dlatego bez trudu można znaleźć idealne elementy wystroju wnętrz zgodne z upodobaniami rodziców i ich dzieci.