Weź udział w biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych

789

Po raz drugi w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ma on na celu upamiętnienie żołnierzy II konspiracji, działających w ramach powojennego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. Bieg rozpocznie się 4 marca 2018 r. o  godzinie 12.

4 marca o godzinie 11.30 przy obelisku pamięci Żołnierzy Wyklętych (ul. Bohaterów 14 Brygady) rozpoczną się główne uroczystości. Bieg wystartuje pół godziny później na ulicy Browarnej. Trasa będzie przebiegać przez Park Miejski Solidarność, chodnikiem przy ulicy Nowowiejskiej i Browarnej natomiast meta będzie usytuowana w Parku Miejskim „Solidarność”.

Zapisy na bieg są prowadzone na stronie internetowej www.tropemwilczym.pl do 2 marca 2018 roku oraz w dniu zawodów od godziny 9.30 do 11.30 w budynku Miejskiego Centrum Kultury filii MOK przy ulicy Browarnej 7.

Organizatorami biegu są: Fundacja Wolność i Demokracja oraz Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Partnerami lokalnymi są: Młodzież Wszechpolska, Związek Harcerstwa Polskiego oraz Jednostka Strzelecka 1002 Tomaszów Mazowiecki.