Morsy z Tomaszowa podbiły Mielno

285

Grupa morsów z Tomaszowa brała udział w Międzynarodowym XV Zlocie Morsów w Mielnie. Tomaszowski Klub Morsów jest jednym z większych w kraju. Ponad 100 uczestników, zrzeszonych i zaprzyjaźnionych z  KS ,,Amber’’, pojechało ,, zdobyć’’ nadmorskie uzdrowisko.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji w tym klubowy bieg morsa, który dla KS Amber zakończył się zdobyciem 6 miejsca drużynowo. Jak co roku odbyła się również parada klubów ulicami Mielna, w której każdy chciał się zaprezentować jak najlepiej. I tu należy przyznać z dumą, że dla dziewcząt z KS Amber nie było konkurencji. Bezapelacyjnie stanowiły najpiękniejszy klub na całym zlocie, co zostało docenione przez organizatorów,  KS Amber zdobył kolejny puchar.

W finałowej kąpieli w Bałtyku, przy bardzo sprzyjającej pogodzie, wzięło udział ponad trzy tysiące dwieście osób, w tym setka tomaszowskich Morsów.

Jak widać na zdjęciach zimowe kąpiele, nie tylko w pięknym Bałtyku, cieszą się coraz większym powodzeniem i to w każdym wieku. Dlatego też zapraszamy do wspólnego morsowania w każdą niedzielę na Przystani Amber w Tomaszowie i na naszą imprezę 4 marca „Morsy w Zalewie”.

Źródło: Urząd Miasta