Stłuczony wyświetlacz – zmora użytkowników smartfonów

542

Smartfony są nieodłączną częścią życia dla większości Polaków. Dzięki nim, ma się stały kontakt z bliskimi, zyskuje się możliwość oglądania filmów, czytania książek i przeglądania stron internetowych. Niestety, smartfony są urządzeniami delikatnymi, przez co często dochodzi do ich uszkodzeń mechanicznych. Szczególnie podatne na zniszczenie są wyświetlacze.

Poza ochroną gwarancyjną

Gwarancja obowiązuje standardowo przez 24 miesiące od dnia zakupu smartfona. Niekiedy możliwe jest jest przedłużenie o kolejny rok lub dłużej za dodatkową opłatą. W ramach ochrony gwarancyjnej usuwane są wszystkie usterki, których powstanie było wynikiem ukrytej wady technicznej sprzętu. Jeżeli awaria smartfona jest wynikiem nieprawidłowego lub nieostrożnego użytkowania, ochrona gwarancyjna nie obowiązuje. Oznacza to, że użytkownik na własny koszt naprawia usterki takie jak rozbity wyświetlacz. Jedynym sposobem, by uniknąć kosztów związanych z wymianą uszkodzonego ekranu jest korzystanie z phone insurance, czyli ze specjalnej polisy dedykowanej użytkownikom smartfonów.

Wymiana uszkodzonego wyświetlacza jest jedną z najczęstszych awarii, z jakimi zgłaszają się Polacy do serwisów smartfonów. Najwięksi pechowcy wracają do serwisu z uszkodzonym telefonem nawet tego samego dnia, w którym miał miejsce odbiór naprawionego urządzenia. Wyświetlacze są tak delikatne, że nawet przypadkowe, lekkie uderzenie podczas przenoszenia smartfona w kieszeni może spowodować mikropęknięcie, które już po kilku dniach uniemożliwi korzystanie z telefonu.

Zapomnij o wysokich kosztach naprawy smartfona

Aby uniknąć ponoszenia wysokich kosztów wymiany wyświetlacza, powinno się pamiętać o ostrożnym użytkowaniu sprzętu. Warto założyć na ekran szkło ochronne, które absorbuje część energii uderzenia i zmniejsza ryzyko pęknięcia szybki, a także nosić smartfon w dedykowanym dla niego etui. Stosowanie się do obu zasad zmniejsza ryzyko zniszczenia wyświetlacza, jednak nie eliminuje go całkowicie. Może się zdarzyć, że upadek z dużej wysokości lub silne uderzenie w jakiś przedmiot spowodują jednoczesne pęknięcie szkła ochronnego i ekranu znajdującego się pod nim.

Jednym sposobem, by uniknąć ponoszenia wysokich kosztów naprawy smartfona jest korzystanie z Gadget Cover. Dzięki phone insurance https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance, zyskuje się gwarancję wypłaty odszkodowania w przypadku uszkodzenia mechanicznego smartfona. Oznacza to, że po zgłoszeniu szkody w postaci stłuczonego wyświetlacza, otrzyma się pieniądze, które umożliwią jego naprawę bez ponoszenia dodatkowych opłat.