Jaką tapetę wybrać do chłopięcego pokoju?

951

Urządzenie pokoju dziecięcego to dla każdego rodzica prawdziwe wyzwanie. Przede wszystkim dlatego, że konieczne jest połączenie dwóch różnych gustów. Szczególnie jest to istotne w przypadku nastolatków, którzy są na etapie kształtowania swojego charakteru. Rodzice chłopców powinni kierować się innymi zasadami od tych, którzy mają córki. Dlatego warto zwrócić uwagę na parę pomysłów na to, które tapety mogą znaleźć się w chłopięcym pokoju.

Pamiętajmy o wieku dziecka

Jednym z najważniejszych kryteriów podczas urządzania pokoju dla dziecka powinien być wiek. Dzięki temu będzie nam łatwiej ustalić, który kolor lub wzór tapety lepiej się sprawdzi. W przypadku młodych chłopców bardzo dobrze sprawdzą się pastelowe kolory, np. zielony, szary i niebieski w połączeniu z bardziej jaskrawymi akcentami. Jeżeli chodzi o nastolatków, to pastele mogą nie być aż tak dobrze widziane. Wtedy warto zastanowić się nad odrobinę ciemniejszymi odcieniami i bardziej odważnymi połączeniami kolorystycznymi, czyli np. niebieski i czerwony. Jednak pamiętajmy o tym, że nie jest to zasada, która obowiązuje w przypadku każdego dziecka, dlatego powinniśmy kierować się przede wszystkim ich zainteresowaniami i gustem.

Wzór i jakość tapety

Obecnie w sklepach możemy znaleźć naprawdę bardzo wiele różnych tapet. Pamiętajmy o tym, że dotyczy to nie tylko wzorów, ale również materiałów, z których są wykonane. W końcu już dawno minęły czasy, gdy do wyboru były tylko tapety papierowe. Teraz najpopularniejszą są tapety na flizelinie oraz winylowe. Przede wszystkim dlatego, że są odporne na wodę oraz zanieczyszczenia. Choć jakość takich modeli jest naprawdę wysoka, to i tak zawsze musimy pamiętać o tym, by kupować tapety w sprawdzonych sklepach. Dzięki temu możemy być pewni, że znajdziemy tam tapety o najmodniejszych wzorach i odpowiedniej wytrzymałości, co jest szczególnie ważne w przypadku pokoju dziecięcego. Właśnie dlatego dobrym przykładem jest: tapeciarz.pl.

Wzór roślinny i zwierzęcy

Bez wątpienia tapety o takim wzorze są bardzo uniwersalne i sprawdzą się w przypadku każdego chłopca bez względu na wiek. Dla młodszych dzieci powinniśmy zastanowić się nad animowanymi zwierzakami, które na pewno zwrócą ich uwagę, ale też zaciekawią i rozbawią. W tym przypadku cały pokój może być ozdobiony taką tapetą, bez obaw o nadmiar wzorów. Jeżeli dodamy brązowe lub białe meble, to na pewno uzyskamy ciekawy efekt. Dla starszych chłopców powinniśmy wybrać motyw roślinny o niecodziennej barwie i przyklejmy na jednej ścianie, a pozostałe pomalujmy na kontrastujący kolor.

Postać z komiksów, książek, bajek lub filmów

Jeżeli nasze dziecko ma swojego ulubionego fikcyjnego bohatera, to warto zastanowić się nad taką tapetą. Taki pomysł na pewno zyska aprobatę bez względu na wiek chłopca. Jednak jako kompromis powinniśmy udekorować w ten sposób jedną ścianę. Dzięki temu możemy być pewni, że pokój nie będzie zbyt ciemny lub przytłaczający, co mogłoby przeszkadzać np. w trakcie nauki.