Bez bramek w meczu na szczycie

443
W meczu 8. kolejki II ligi Widzew bezbramkowo zremisował w Toruniu z tamtejszą Elaną.

Podczas meczu w Toruniu mierzyły się druga i trzecia drużyna II ligi – przed 8. kolejką Elana wyprzedzała widzewiaków jedynie lepszym bilansem bramkowym. W porównaniu do spotkania z Resovią, w wyjściowym składzie łodzian doszło do jednej zmiany: Roberta Demjana zastąpił Daniel Świderski.

W początkowych minutach bardziej aktywny był Widzew: najpierw głową próbował strzelać Świderski, chwilę później zza pola karnego uderzał Konrad Gutowski, ale piłkę zablokowali obrońcy gospodarzy. W odpowiedzi uderzał Maciej Stefanowicz – futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką. W 10. minucie bramkarz Elany uprzedził Świderskiego, który był bliski przejęcia w sytuacji sam na sam. W 17. minucie obrońcy z Torunia zatrzymali kontratak w wykonaniu Gutowskiego, a w 21. minucie z dystansu strzelał Patryk Urbański, jednak i tym razem piłka przeleciała nad bramką Patryka Wolańskiego.

W 30. minucie bliscy wyjścia na prowadzenie byli łodzianie – po dośrodkowaniu Dario Kristo składającego się do strzału Świderskiego uprzedził jeden z rywali. Chwilę później z narożnika pola karnego uderzał Gutowski i trafił w boczną siatkę. Przed przerwą z dystansu przymierzył jeszcze Mariusz Kryszak, a piłka otarła się o poprzeczkę. Kilka minut później sędzia zakończył pierwszą połowę.

Drugą odsłonę oba zespoły zaczęły bez zmian w składach. Tuż po wznowieniu gry nieporozumienie w linii defensywnej Elany chciał wykorzystać Konrad Gutowski, ale Michał Nowak w ostatniej chwili wybił mu piłkę spod nóg. W 58. minucie uderzał Kristo, ale zdecydowanie zbyt lekko, aby zaskoczyć Nowaka. W 64. minucie zawodnicy Elany nie potrafili wykorzystać zamieszania w polu karnym Widzewa i ostatecznie piłka wylądowała w rękach Wolańskiego. Kilka chwil później bramkarz łodzian musiał interweniować po strzale Krzysztofa Wołkowicza.

Na kolejną składną akcję widzewiaków trzeba było poczekać do 80. minuty. Najpierw obrońcy Elany zablokowali piłkę po uderzeniu Dario Kristo, następnie Robert Demjan głową przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W odpowiedzi również głową strzelał Mateusz Stąporski i z najwyższym trudem interweniował Wolański. Do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Widzew bezbramkowo zremisował więc w Toruniu z tamtejszą Elaną.

Elana Toruń – Widzew Łódź 0:0

Elana: Michał Nowak – Patryk Urbański, Maciej Felsch, Michał Kołodziejski, Kordian Górka, Mariusz Kryszak, Dominik Kościelniak (62’ Mateusz Stąporski), Artur Lenartowski (74’ Mateusz Stryjewski), Maciej Stefanowicz, Krzysztof Wołkowicz, Filip Kozłowski (89’ Damian Lenkiewicz).

Widzew: Patryk Wolański – Marcin Kozłowski, Sebastian Zieleniecki, Radosław Sylwestrzak, Marcel Pięczek, Marek Zuziak (56’ Robert Demjan), Dario Kristo, Simonas Paulius, Konrad Gutowski, Mateusz Michalski, Daniel Świderski (62’ Kacper Falon).

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec)

Żółte kartki: Felsch, Stefanowicz, Stąporski – Kristo

Źródło: www.widzew.com