Łatwe zwycięstwo łódzkiego Widzewa

801

W meczu 10. kolejki II ligi Widzew pokonał Błękitnych Stargard 4:2. Bramki dla łodzian zdobył Filip Mihaljevic dwie

oraz Konrad Gutowski

i Mateusz Michalski

Po meczu powiedzieli:

Adam Topolski (Błękitni)

Już przed meczem mówiłem, że jedziemy do drużyny, która przewyższa nas sportowo. My pokazaliśmy, że też umiemy grać, ale wyszliśmy przestraszeni i popełnialiśmy olbrzymie błędy. Musiałem porozmawiać z moimi zawodnikami w przerwie, bo bałem się, ze dojdzie do kompromitacji. W drugiej połowie pokazaliśmy jednak, ze potrafiliśmy grać, a mecz stał się ciekawszy. Dzisiejsza atmosfera przypomniała mi moje mecze, kiedy przyjeżdżałem tu z Legią jako zawodnik. Życzę Widzewowi, żeby szybko wrócił do Ekstraklasy, bo na to zasługuje. Trener Mroczkowski komponuje tu ciekawy zespół, który potrafi grać w piłkę.

Radosław Mroczkowski (Widzew)

W pierwszej połowie łatwo przyszło nam strzelić cztery gole, a później był horror. Powiedziałem to chłopakom w szatni. Taki minimalizm nie przystoi. Drugą połowę przegraliśmy. Mając przeciwnika na kolanach, trzeba wykorzystywać kolejne sytuacje. Było trochę bałaganu, najpierw kontuzja Maćka Kazimierowicza, później dość mocno dostał Paulius. Najbardziej jestem zły, że nie padła piąta i szósta bramka, bo wtedy przeciwnik już by się nie podniósł, a tak Błękitni ciągle mieli nadzieję. Wielu zawodników musi pracować nad stabilizacją formy, tak aby w kolejnych meczach utrzymywać poziom. Nie wszyscy to potrafią zrobić.

Widzew Łódź – Błękitni Stargard 4:2 (4:1)

Bramki:

1:0 – Konrad Gutowski (17’)

3:0 – Mateusz Michalski (30’)

4:1 – Karol Orłowski (44’)

4:2 – Patryk Baranowski (53’)

Widzew: Patryk Wolański – Marcel Pięczek (65’ Mikołaj Gibas), Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcin Kozłowski, Mateusz Michalski, Dario Kristo, Maciej Kazimierowicz (21’ Simonas Paulius, 64’ Tomasz Wełna), Konrad Gutowski, Przemysław Banaszak (46’ Nika Kwantaliani), Filip Mihaljevic.

Błękitni: Mariusz Rzepecki – Patryk Baranowski, Mateusz Ogrodowski, Filip Karmański (46’ Michał Cywiński), Piotr Kurbiel (46’ Przemysław Brzeziański), Karol Orłowski (71’ Błażej Starzycki), Junpei Shimmura, Adrian Kwiatkowski (75’ Mikołaj Napora), Wiktor Patrzykąt, Grzegorz Rogala, Mateusz Kwiatkowski.

Sędzia: Piotr Urban (Legionowo)

Kartki: Kwantaliani – Shimmura, Napora

Widzów: 16 658

Foto i video: www.widzew.com