Utrudnienia w realizacji inwestycji drogowych

559

Autor: Starostwo Powiatowe

Szanowni Państwo, bardzo przepraszam za utrudnienia jakie powodują remonty dróg powiatowych na terenie miasta. Są one jednak nieuniknione jeśli chcemy wreszcie coś zrobić z ich stanem. Podobnie jak Państwo, co dzień rano jeżdżę do pracy i muszę cierpliwie to znosić wiedząc, że w najbliższym czasie wszyscy odczujemy komfort wprowadzanych zmian.

Jeśli chodzi o ul. Mazowiecką, to umówionym terminem wykonania jest 30.11.2018r. Wystąpił krótki przestój spowodowany problemami z PGE, jednak dzięki naszym staraniom został on już zażegnany i prace ruszyły ponownie. Tak samo intensywnie oddziałujemy na wykonawcę ul. Modrzewskiego. Powiat bezpośrednio zaangażował się w pomoc w organizacji materiału, co spowoduje wznowienie prac w najbliższym czasie.

Niestety, niekiedy wykonawcy wygrywający przetargi przeliczają swoje możliwości. To samo dotyczy dróg powiatowych i miejskich. Najlepszym tego przykładem jest miejska ul. Sterlinga, gdzie zgodnie z przetargiem prace miały się zakończyć 15 października, a trwają dalej w najlepsze. Wierzę jednak że sytuacja ta szybko ulegnie zmianie, a za zaistniałe utrudnienia jeszcze raz serdecznie przepraszam.

Mirosław Kukliński – Starosta Tomaszowski