Lekcja judaizmu dla klas pierwszych II LO

599

Autor: II LO im. Stefana Żeromskiego

22 i 23 października kolejny raz gościliśmy w naszej szkole podrabina Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Poznaniu Pana Szymona Zadumińskiego, który w swojej pracy jest odpowiedzialny za prowadzenie modlitw szabatowych i świątecznych.

Od roku prowadzi grupę osób chcących dokonać konwersji na judaizm.  Każdego roku klasy I naszego liceum uczestniczą w lekcjach judaizmu, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Pan Szymon  w interesujący sposób przekazuje informacje na temat religii, małżeństwa, kuchni i życia codziennego w judaizmie.

Szeroki oddźwięk chęci udziału w zajęciach uczniów sprawia, że każdy nowy rok szkolny zaczynamy od właśnie takiego niekonwencjonalnego przedmiotu.

Koordynatorką zajęć jest nauczycielka historii – mgr Katarzyna Kozioł-Machel.