Kolekcja Esagon Ceramiki Paradyż z nagrodą „Dobry Wzór 2018”

276
  1. jubileuszowa edycja konkursu okazała się wyjątkowa dla Ceramiki Paradyż. Kolekcja Esagon zyskała uznanie grona ekspertów wchodzących w skład Jury, którzy przyznali jej zaszczytny tytuł „Dobry Wzór 2018” w kategorii „Dom”.

Dobry Wzór to znak, którym Instytut Wzornictwa Przemysłowego nagradza dobrze zaprojektowane i charakteryzujące się wyjątkowym wzornictwem rozwiązania dostępne na polskim rynku. Do 25. edycji konkursu zgłoszono 193 produkty i usługi. Do finału przeszło 119 z nich. Laureaci zostali ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbyła się 25 października br. w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. W tym roku przyznano 26 nagród głównych w 9 kategoriach: Dom, Praca Sfera Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne, Transport i komunikacja oraz Moda i akcesoria. Dodatkowo wręczono także 6 nagród specjalnych. Wystawa pokonkursowa tegorocznej edycji, w ramach której będzie można zobaczyć wszystkie przedmioty, które znalazły się w finale konkursu, potrwa do 9 grudnia br.

Nagrodzona kolekcja Esagon w formacie 19,8 x 17,1 to niewielkie, zróżnicowane kolorystycznie płytki heksagonalne, które dają nieograniczone możliwości aranżacyjne, nadając wnętrzu niespotykany charakter i podkreślając jego unikatowość. Na kolekcję Esagon składają się płytki jednkolorowe – Esagon Mono oraz wersja z wyraźną strukturą – Esagon Linum. Pierwsze z nich to mix pudrowych kolorów, które idealnie pasują do nowoczesnych, pop-artowych wnętrz inspirowanych latami 60. Z kolei seria Esagon Linum to wersja inspirowana płótnem.

Przy projektowaniu i tworzeniu nowych produktów zawsze przyświeca nam myśl o ich wyjątkowym wzornictwie, funkcjonalności i jakości. Nie inaczej było z nagrodzoną przez Jury kolekcją Esagon, w przypadku której zespół projektowy zadbał o wszystkie te cechy. Jesteśmy dumni, że efekty pracy i zaangażowania naszych współpracowników doceniają nie tylko projektanci, architekci wnętrz, czy Klienci ostateczni, ale również eksperci w dziedzinie wzornictwa – mówi Michał Drożdż, dyrektor ds. strategii produktowej Ceramiki Paradyż.

 Przyznany tytuł jest doskonałym uzupełnieniem portfolio wyjątkowych nagród produktowych firmy, która na swoim koncie posiada już dwie najbardziej prestiżowe, międzynarodowe nagrody w dziedzinie wzornictwa przemysłowego – Red Dot Design Award dla kolekcji Trakt z 2016 roku oraz przyznanej w 2017 iF Design Award dla kolekcji Elanda/Elando.

Konkurs Dobry Wzór jest organizowany od 1993 roku przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Konkurują w nim produkty wytypowane na podstawie wskazań jedynego w kraju, niezależnego wzorniczego monitoringu rynku. W efekcie do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.