Krótkoterminowy wynajem samochodów

342

Wypożyczalnie samochodów najczęściej oferują wynajem krótkoterminowy, średnioterminowy i długoterminowy. Najpopularniejszy jest wynajem krótkoterminowy, który określany jest również terminem car rent. Jest to podstawowa usługa skierowana w stroną osób indywidualnych oraz przedsiębiorców.

Krótkoterminowy wynajem samochodów dla osób prywatnych

Wynajem krótkoterminowy najczęściej pozwala wynająć auto osobowe lub dostawcze na okres od 1 do 30 dni. Większość wypożyczalni stosuje rozliczenia dobowe, ale obecnie dostępne są także oferty rozliczane godzinowo. Krótkoterminowy wynajem samochodów to rozwiązanie, które sprawdzi się dla osób potrzebujących doraźnie auta.

Z takiej usługi bardzo często korzystają osoby planujące wyjazdy weekendowe, na wakacje czy ferie. Samochody wynajmują zarówno rodziny, jak i grupy znajomych. Zróżnicowane floty pozwalają dobrać ekonomiczne auto, które sprawdzi się w dłuższą podróż, będzie komfortowe i bezpieczne. Często z tej możliwości korzystają osoby, które na co dzień jeżdżą głównie po mieście, dlatego kupują mniejszy model samochodu. Wyjazd w większej grupie wymaga zaś odpowiedniej przestrzeni i pojemnego bagażnika. W tym przypadku, dobrze sprawdzają się kompaktowe auta klasy C czy D (np. na nadwoziu typu kombi).

Gdy planujemy ferie w górach, możemy zastanowić się nad terenowym SUV-em lub VAN-em, który będzie posiadał napęd na 4 koła, łańcuchy śnieżne, system ASR (zapobiegający poślizgowi kół podczas ruszania).

W przypadku, gdy potrzebujemy pojazdu na rodzinny wyjazd na wesele, komunię lub inną imprezę dobrze sprawdzi się 9-osobowy mini-bus. Taki samochód pozwoli nam wygodnie i niedrogo dojechać na miejsce w większej grupie. Co ważne, do jego prowadzenia wystarczy standardowe prawo jazdy kategorii B.

Wynajem krótkoterminowy dla firm

Wynajem krótkoterminowy kierowany jest również w stronę przedsiębiorców. Takie rozwiązanie sprawdzi się np. w przypadku wyjazdów służbowych (na konferencje, szkolenia czy imprezy integracyjne). Wynajem samochodu dopasowanego do aktualnych potrzeb pozwoli pracownikom na dogodny dojazd, a zarazem będzie ekonomiczny (wystarczy dobrać auto, które niewiele pali).

Niektóre firmy wynajmują samochody na specjalne okazje – np. w celu odbioru kontrahenta z lotniska, na eventy reklamowe oraz różnego rodzaju imprezy biznesowe. Specjalnie dla nich wiele wypożyczalni przygotowuje ofertę VIP. Może ona obejmować np. wynajem auta z kierowcą, który odbierze firmowych gości z lotniska lub dworca PKP i dowiezie do hotelu czy siedziby przedsiębiorstwa.

Jak dobrać najlepszą ofertę najmu?

Podczas porównywania wypożyczalni oferujących wynajem samochodów, warto zwrócić uwagę nie tylko na dostępną flotę, ale i warunki umowy. Niektóre firmy stosują opłaty przygotowawcze. W ich ramach zapewniony jest przegląd techniczny, tankowanie baku oraz wymiana żarówek i płynów eksploatacyjnych. Warto jednak wiedzieć, że tej opłaty można uniknąć – rzetelne firmy tego typu usługi traktują jako standard, który powinien być bezpłatny.

Kolejną kwestią jest limit kilometrów. Gdy wynajmujemy auto do jazdy po mieście, nie ma on większego znaczenia. W przypadku, gdy potrzebujemy samochodu w dłuższą podróż lub chcemy podpisać umowę np. na 30 dni, warto poszukać oferty bez limitu kilometrów. Jego przekroczenie będzie wiązać się z wygórowaną opłatą, a podczas podróży bardzo trudno wyliczyć, jakie odcinki dokładnie przejedziemy (np. z powodu objazdów, remontów drogowych czy wypadków hamujących ruch).

Chcesz wynająć auto? W serwisie https://www.taniwynajemaut.pl możesz porównać oferty różnych wypożyczalni i wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie dla siebie.