Miejskie obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości

678

Autor: I LO im. Jarosława Dąbrowskiego

11 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w miejskich obchodach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku klasa Ie wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny, na której obecni byli przedstawiciele władz miasta i powiatu, służb mundurowych i oświaty. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy uroczystości przeszli biało – czerwonym korowodem na Plac Kościuszki, gdzie odbyły się główne obchody święta. Swoje przemówienia wygłosili między innymi prezydent miasta pan Marcin Witko, starosta Powiatu Tomaszowskiego pan Mirosław Kukliński oraz dowódca 25. Brygady Kawalerii Powietrznej pan płk Adam Marczak. Żołnierze otrzymali awanse, odczytano apel poległych i oddano salwę honorową. Na zakończenie uroczystości złożono kwiaty pod pomnikiem Legionistów. Na uczestników uroczystości czekała słodka niespodzianka w postaci tortu; do nieba wypuszczono 100 balonów w kolorach białym i czerwonym. Po zakończeniu uroczystości wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w biegu niepodległości.