Nowe symulatory lotu na otwartej czaszy

633

Autor: 25. Brygada Kawalerii Powietrznej

W styczniu Ośrodek Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego podległy 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej wzbogacił się o trzy nowe symulatory lotu na otwartej czaszy, które z pewnością będą intensywnie wykorzystywane w czasie szkoleń.

Tunel aerodynamiczny w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego w Leźnicy Wielkiej ma wysokość 30 metrów, z czego 7 m znajduje się pod ziemią. Jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń tego typu. Korzystają z niego żołnierze z jednostek prowadzących szkolenie spadochronowe, czyli lądowych, specjalnych, powietrznych i marynarki wojennej, tylko w styczniu skorzystało już kilkudziesięciu żołnierzy.

25.01.2019 roku w Ośrodku Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowym odbył się egzamin na układaczy spadochronów zapasowych grupy B, C, E. Podczas trwającego trzy tygodnie kursu żołnierze uczyli się układać spadochrony zapasowe, które każdy z nich musi posiadać podczas wykonywania skoku ze spadochronem. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu jest bezbłędne ułożenie 20 spadochronów pod okiem doświadczonych reegear-ów (potoczna nazwa układaczy spadochronów zapasowych). Certyfikaty jakie otrzymali żołnierze uprawniają ich do samodzielnego układania spadochronów, które są ostatnią „deską” ratunku w przypadku gdyby zawiódł spadochron główny. Posiadane uprawnienia pozwalają znaleźć się w gronie kilkudziesięciu reeiger-ów którzy w wojsku odpowiadają za układanie tak ważnych spadochronów.

Zapraszam osoby zainteresowane do tematycznego artykułu zamieszczonego  w „Polsce Zbrojnej” pt. Nowy symulator w Leźnicy Wielkiej. Od marca przyszli skoczkowie spadochronowi będą trenować loty oraz sytuacje awaryjne w symulatorze lotu przy otwartej czaszy. Trzy nowoczesne urządzenia umożliwiające tego rodzaju szkolenie otrzymał Ośrodek Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego w Leźnicy Wielkiej. Dzięki nim skoczkowie będą uczyć się krócej, zwiększy się także bezpieczeństwo skoków.

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/27439?t=Nowy-symulator-w-Leznicy-Wielkiej&fbclid=IwAR2Rs7BUdM1iNTT_zbd9NakfcNadI6HFa6kv1Sm0_5LdAzyjU1yMb3vNrWM