Koniec ferii w województwie łódzkim

735

Autor: KPP Tomaszów Mazowiecki

To już ostatni weekend tegorocznych ferii! Policjanci będą czuwać nad bezpiecznym powrotem wszystkich podróżujących po drogach naszego województwa. Apelujemy o rozwagę!

W okresie od 11 stycznia do 24 lutego 2019 roku na terenie województwa łódzkiego policjanci powadzili wiele działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych wyjazdów i przejazdów. Podczas tego ostatniego weekendu tegorocznych ferii również zadbają o bezpieczeństwo wracających do miejsca zamieszkania. 

To będzie pracowity weekend w szczególności dla funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy dbać będą o bezpieczeństwo podróżnych i przejezdność głównych ciągów komunikacyjnych. Policjanci będą kontrolować stan trzeźwości kierowców oraz prędkość z jaką się poruszają. Będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, a w szczególności dzieci – czy zapięte są odpowiednio pasami bezpieczeństwa lub znajdują się w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących. W niedzielę także z wykorzystaniem policyjnego śmigłowca do  podstawowych zadań dojdzie jeszcze monitorowanie głównych ciągów komunikacyjnych w naszym województwie. W razie powstawania ewentualnych utrudnień będziemy informować podróżnych za pomocą mediów i kierować na alternatywne drogi. 

Apelujemy o ostrożną jazdę!