Gra edukacyjna IPN „ZnajZnak – Kresy” już w sprzedaży

882

Autor: IPN

IPN funduje podróż na „Kresy” za jedyne 15 złotych, czyli premiera nowej gry edukacyjnej  „ZnajZnak – Kresy”.

„ZnajZnak – Kresy” to najnowsza część popularnej serii gier „ZnajZnak”, wyróżniającej się połączeniem emocjonującej rozgrywki z ciekawym przekazem edukacyjnym. Tym razem gracze, bawiąc się, poznają historię polskich Kresów. – Wyszliśmy z założenia, że nie da się zrozumieć Polski bez wiedzy o Kresach – mówi Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej oraz autor opracowania historycznego gry – według Wincentego Pola kresy to żyjące własnym rytmem odległe pogranicza. Obszar leżący na skraju, na krańcach ziem, które znamy, przestrzeń dzika i zarazem tajemnicza. Gra „ZnajZank – Kresy” pozwala tę tajemnicę odkryć.

Kierowany przez Adama Hlebowicza zespół specjalistów wyselekcjonował 133 symbole, które przedstawiają niezwykłą historię Kresów. Dzięki rozgrywce można odbyć podróż po Kresach i w atrakcyjny sposób poznać najważniejsze daty, herby magnackich rodów, zabytki i najciekawsze miejsca wielokulturowego pogranicza Rzeczypospolitej, a także zapomnianych kresowych bohaterów, takich jak Zofia Chrzanowska, Florian Czarnyszewicz czy ppor. Anatol Radziwonik. Składające się na grę 126 karty to prawdziwa skarbnicą wiedzy i historycznych ciekawostek. Miłośnicy historii Polski na pewno nie będą zawiedzeni. Do gry dołączone jest także ilustrowane opracowanie historyczne, które łączy obecne w grze znaki w jedną opowieść rozpoczynającą się w średniowieczu a kończącą na związkach Kresów z „Solidarnością”.

Podobnie jak pozostałe gry z serii, także „ZnajZnak – Kresy” nie wymaga od graczy żadnej wiedzy – mówi Karol Madaj, projektant gry – w instrukcji można znaleźć trzy warianty gry dla różnej liczby osób. Mimo nowych zasad gra nie traci nic ze swojego edukacyjnego charakteru, a wiedza nadal sama przychodzi w trakcie rozgrywki.

Gra trafiła do sprzedaży. Jest dostępna w punktach sprzedaży IPN.

Poleca: