Dzień otwarty w ZS-P nr 8 -relacja

617

Autor: Urząd Miasta

Dzień otwarty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8. przy ulicy Gminnej odbył się 7 marca br. Dzień otwartych drzwi to czas, kiedy rodzice mogą zapoznać się z ofertą szkoły oraz porozmawiać z dyrekcją.

Spotkanie rozpoczęła Elżbieta Wilczyńska- dyrektor placówki, która, korzystając z prezentacji multimedialnej,  opowiedziała o tym, co dzieje się w szkole na co dzień. W pierwszej części spotkania  wystąpiły dzieci z grupy „0b”. Zaprezentowały one układ taneczny, którego choreografię opracowała przez pani Ewa Zielińska- wychowawczyni grypy.

Następnie goście zwiedzali szkołę. Najmłodsze pociechy korzystały z atrakcji przygotowanych przez nauczycieli i starszych uczniów. Brały udział w pokazie doświadczeń chemicznych, uczestniczyły w konkursach plastycznych, mogły pobawić się fotonem czy ozobotami- małymi sprytnymi robotami, które służą do nauki programowania.  Nauczycielki klas młodszych proponowały pouczające zabawy z  wykorzystaniem tablic multimedialnych. Dużą popularnością cieszyło się stoisko, w którym utalentowane gimnazjalistki malowały dzieciom buźki. Rodzice w tym czasie rozmawiali z logopedą, pedagogiem szkolnym, dyrekcją i nauczycielami. Wszyscy goście mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku.