Mazovia Tomaszów Mazowiecki partnerem Akademii Widzewa

480

Autor: www.widzew.com

Dziewiąty klub podpisał umowę współpracy z Akademią Widzewa. – To pomoże w promocji naszej szkółki i zachęci do trenowania dzieciaki kibicujące Widzewowi – mówi Marcin Suski, prezes Mazovii.

W 2018 roku współpracę z Akademią rozpoczęły KS Kutno, Mazovia Rawa Mazowiecka, Start Brzeziny, TMRF Widzew, Włókniarz Zgierz, ZKP Asy Zakopane, Włókniarz Zelów i Stowarzyszenie Akademia Futbolu Widzew Łódź.

Marcin Suski, prezes AP UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki, podkreśla, że w mieście oddalonym o 50 km od Serca Łodzi, jest wielu kibiców Widzewa. – Dlatego też nasza szkółka chciała nawiązać współpracę z łódzkim klubem. To na pewno pomoże w promocji naszej akademii i zachęci do trenowania dzieciaki, którzy same lub z rodzicami są fanami Widzewa – mówi.

W AP UKS Mazovia trenuje 150 dzieciaków od rocznika 2001 do 2012. – Mamy do dyspozycji najnowsze boisko ze sztuczną nawierzchnią w Tomaszowie. Korzystamy też orlików, a zimą oczywiście ćwiczymy w halach i salach gimnastycznych – dodaje Suski. – Umowa z Akademią Widzewa dotyczy roczników najmłodszych do U12. Te dzieciaki będą korzystać z programów szkoleniowych Widzewa. Będziemy chcieli organizować turnieje promujące obydwa kluby. Nasi zawodnicy i trenerzy będą mogli korzystać z doświadczenia szkoleniowców Akademii Widzewa i odbywać staże w Łodzi – mówi.

AP UKS Mazovia istnieje od 14 lat. W tym roku pierwsze roczniki, który zaczynały jako najmłodsze, kończą wiek juniora. Jednym z wychowanków tomaszowskiego klubu jest Paweł Lenarcik, podstawowy bramkarz GKS-u Bełchatów.