20-lecia Polski w NATO, na stadionie wojskowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej

847

Autor: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim

20 lat temu, 12 marca 1999 roku w amerykańskiej miejscowości Independence oficjalnie przyjęte do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego zostały: Polska Czechy i Węgry.Dwie dekady obecności Polski w NATO to uczestnictwo żołnierzy w operacjach pokojowych, stabilizacyjnych, humanitarnych i obserwacyjnych Sojuszu. Afganistan, Pakistan, Kosowo, Macedonia – to tylko niektóre z krajów, w których działali polscy żołnierze.
W ramach obchodów 20-lecia Polski w NATO, na stadionie wojskowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim w sobotę, 9 marca odbył się Piknik.

Wśród wielu atrakcji były pokazy sprzętu, wyszkolenia wojskowego, oraz liczne koncerty. Oprócz żołnierzy 25 Brygady na pikniku gościli żołnierzy USA. Była jednostka wojskowa, 1 pułk Szwolerzerów im. J. Piłsudskiego. Tego dnia nie mogło zabraknąć najlepszej na świecie żołnierskiej grochówki. Odbył się również koncert Orkiestry Wojskowej, podczas pikniku nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych było malowanie twarzy , gry i zabawy, pokazy sztuk walki, koncerty.

Największym zainteresowaniem cieszyły się śmigłowce, do których ustawiała się długa kolejka zwiedzających.Podczas pikniku zostały wciągnięte na maszt flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Nato, następnie wszyscy odśpiewali hymn.

W pikniku udział wzięli także Parlamentarzyści Alicja Kaczorowska i Robert Telus, Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski, Członkowie Zarządu Powiatu Elżbieta Łojszczyk i Marek Kubiak.