Tylko remis w Rzeszowie Widzewa

840

W 24. kolejce II ligi łódzki Widzew zremisował na wyjeździe z Resovią 1:1. Gola dla łodzian zdobył Rafał Wolsztyński.

Po meczu powiedzieli:

Radosław Mroczkowski (Widzew)

Nie mogę być zadowolony z wyniku i z wielu fragmentów tego, co było na boisku. Boisko nie ułatwiało nam tego, co chcemy grać, ale to nie może być usprawiedliwienie. Straciliśmy gola w sytuacji, gdy nic się nie działo. To kolejna bramka-kuriozum – piłka wychodziła już poza boisko, zawodnik robi fatalną sytuację i mamy karnego. Znów musieliśmy gonić, a szkoda, bo wcześniej mieliśmy świetną okazję po akcji zespołowej, ale Mihaljević nie trafił. Taki gol na wyjeździe mógłby nam dać dużo. Na razie jest nerwowo. Gdy gonimy wynik, to na pewno są chęci, ale zawodnicy są nerwowi i niedokładni. W końcówce jedna i druga drużyna mogła zrobić coś nieobliczalnego. Liczyłem, że szczęście się do nas uśmiechnie, ale tak się nie stało. To nie jest optymalny wynik, ale wracamy z punktem, co w takich okolicznościach jest ważne.

Szymon Grabowski (Resovia)

Gdyby ktoś rano powiedział mi, że po zremisowanym meczu z Widzewem moi zawodnicy będą siedzieli z głowami w kolanach i będą przeżywali mecz niezadowoleni z niego, pewnie bym nie uwierzył. Szatnia jest jednak cicha i wszyscy przeżywają to, co się stało. Nie potrafiliśmy pomóc szczęściu i naszym umiejętnościom. Nie wykorzystaliśmy drugiego rzutu karnego i to był punkt zwrotny. Widzew zdobył wyrównującą bramkę i mecz zaczął się od nowa. To był ciężki mecz i szanujemy ten punkt. Zdajemy sobie jednak sprawę, że jeśli chcemy coś osiągnąć, to mając dwie jedenastki musimy obie wykorzystać i zejść z boiska z trzema punktami.

Resovia Rzeszów – Widzew Łódź 1:1 (1:0)

1:0 – Bartłomiej Makowski (37′)

1:1 – Rafał Wolsztyński (61′)

Bramki:

Resovia: Wojciech Daniel – Kamil Antonik (88′ Karol Twardowski), Sebastian Zalepa, Rafał Mikulec, Radosław Adamski (71′ Szymon Hajduk), Bartłomiej Makowski, Szymon Kaliniec, Mateusz Świechowski (73′ Arkadiusz Górka), Paweł Hass, Mateusz Geniec, Przemysław Pyrdek (66′ Bartłomiej Buczek).

Widzew: Patryk Wolański – Sebastian Zieleniecki, Daniel Tanżyna, Tomasz Wełna, Marcin Pieńkowski (66′ Łukasz Turzyniecki), Dario Kristo, Adam Radwański, Mateusz Michalski, Konrad Gutowski (71′ Michael Ameyaw), Filip Mihajlević (55′ Rafał Wolsztyński), Przemysław Banaszak (55’ Daniel Mąka).

Sędzia: Mirosław Górecki

Kartki: Hass – Kristo, Wełna