Finał XIII Turnieju Bezpieczeństwa pn. „UMIEM POMÓC SOBIE I INNYM”

510

Autor: SP Nr 3 im. Jana Pawła II

W dniu 19 marca 2019 r. w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 3 w Tomaszowie Maz. odbył się finał XIII Turnieju Bezpieczeństwa pn. „UMIEM  POMÓC  SOBIE  I  INNYM” . Organizatorami Turnieju byli: Szkoła Podstawowa nr 3, Liga Technik Obronnych, Komendant  Straży Miejskiej w Tomaszowie Maz., Komendant Policji w Tomaszowie Maz., Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Tomaszowie Maz., Ratownictwo Medyczne . Patronat nad Turniejem objął Prezydent Tomaszowa p. Marcin Witko, który jednocześnie był fundatorem pucharów i nagród dla zawodników. Turniej składał się z paru konkurencji. Zawodnicy zaczeli zmagania od rywalizacji na strzelnicy pneumatycznej w konkurencji Kp10, następnie musieli wykazać się teoretycznymi wiadomościami z zakresu: przepisów p.pożarowych, teoretycznych wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, odpowiadali na test z zakresu ruchu drogowego i bezpieczeństwie w Internecie. Ostatnimi konkurencjami jakie zawodnicy mieli do zaliczenia, było praktyczne udzielenie pomocy przedmedycznej (dwa scenariusze ) oraz musieli się skutecznie obronić (jednocześnie nie wyrządzając krzywdy napastnikowi) przed atakiem pięścią, nożem, kijem, czy zagrożeniem bronią palną (drużyna losowała z 21 różnych możliwości napaści 10 technik, które należało szybko i bezpiecznie wykonać).

Do Turnieju zgłosiło się 6 drużyn z tomaszowskich szkół : SP1, SP3, SP 6, SP 11, SP12 oraz SP Tomek. Zwycięską drużyną okazała się drużyna SP 3 zdobywając   590 pkt (na możliwych do uzyskania 800 pkt.), drugie miejsce zdobyła drużyna SP 1 z512 pkt., a trzecie miejsce wywalczyła drużyna SP Tomek z rezultatem 469 pkt.

Zwycięska drużyna w składzie : Wiktoria Płóciennik  i Piotra Błaszczyka – oboje z klasy 8b przygotowywała się pod opieką p. Edyty Sałowskiej.