Julia Iwanicka w finale Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

714

Autor: II LO im. Stefana Żeromskiego

W dniu 9 marca 2019 odbyła się część ustna etapu okręgowego 49 Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Nasze liceum  godnie reprezentowały dwie uczennice, jak się okazuje, jedyne przedstawicielki nie tylko ze szkół ponadgimnazjalnych naszego miasta, ale i całego powiatu tomaszowskiego. W tej części olimpiady wzięły udział: Julia Iwanicka z klasy III humanistycznej, uczennica pani mgr Anny Ignasiak, oraz Agata Wróbel z klasy III b-ch, której nauczycielką jest pani mgr Adrianna Jachimowska. Julia zakwalifikowała się do finału  olimpiady i na początku kwietnia stanie do rywalizacji o tytuł laureata, co daje uczennicy, oprócz ogromnej radości i satysfakcji, także  zwolnienie ze wszystkich części  matury z języka polskiego, oczywiście z gwarantowanym wynikiem 100%.

Gratulujemy sukcesu Julii  oraz jej polonistce -pani Annie Ignasiak- i oczywiście będziemy mocno ściskać kciuki za ich powodzenie w finale 49 Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.