Mowa nienawiści- to nie żarty

544

Autor: UM

Fundacja Open Mind Projects PL zaprasza na bezpłatne warsztaty „Mowa nienawiści – to nie żarty” skierowane są do młodzieży w wieku 16-25 lat.

Uczestnicy wezmą udział w trzech panelach:

1. Warsztaty antydyskryminacyjne „Krok Naprzód”

Wszyscy jesteśmy równi, ale niektórzy są „bardziej równi” od innych. W tym ćwiczeniu uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, jak to jest być kimś innym w społeczeństwie – wcielają się w różne role. Porozmawiamy o nierównościach społecznych, stereotypach, wykluczaniu, dyskryminacji i języku nienawiści.

2. Mowa nienawiści: hejt czy opinia?

Jak rozpoznawać mowę nienawiści, jak odróżnić ją od hejtu, faktów i opinii. Dowiemy się, że istotne są nie tylko treści, ale i kontekst wypowiedzi. Jak mowa nienawiści wpływa na nas osobiście?

3. Hejt w Internecie. Jak sobie z nim radzić?

Warsztat będzie przestrzenią do wywołania refleksji na temat zjawiska Mowy Nienawiści, i jej powszechności i występowania w świecie cyfrowym i w social mediach Poszukamy sposobów na ochronę siebie w świecie medialnej mowy nienawiści .

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Open Mind Projects PL z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim.

Prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 27.03.2019 r. na adres e-mail: omp.fundacja@gmail.com lub zgłoszenie bezpośrednio na messengera Fundacji.

Formularz znajduje się pod linkiem: https://docs.google.com/document/d/e/2PACX-1vQ8qwRVVhmR34AXxuNVcPZrcYK9Vxh9MvhoLgKyUoAE4SeoR2GAu7c7Si9gzsYdsrLKymu2twkhJNUb/pub

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.