Wyniki Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Językach Obcych

603

Autor: II LO im. Stefana Żeromskiego

Dnia 14 marca 2019 roku w naszej szkole odbyło się rozdanie nagród Siódmego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Językach Obcych. Organizacją tej uroczystości zajął się Samorząd Uczniowski w składzie: przewodniczący Piotr Kotynia, zastępca Kamil Maciński, skarbnik Daria Burian, sekretarz Robert Kasza oraz niezastąpiona opiekunka samorządu mgr Katarzyna Ostalska. Obecnością na uroczystości zaszczycili nas zwycięzcy konkursu, ich opiekunowie oraz uczniowie naszej szkoły. Nasz konkurs objęły patronatem różne instytucje: Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, kino Helios, „Tomaszowski Informator Tygodniowy”, „Dziennik Łódzki” oraz Radio Fama.
Ustalonym tematem tegorocznego konkursu były trzy stolice „Berlin, Moskwa, Londyn”. Uczniowie przedstawiali utwory w trzech kategoriach językowych: angielskim, rosyjskim i niemieckim. W tym roku szczyciliśmy się niezwykłą popularnością, ponieważ w naszym konkursie wzięło udział aż 65 uczestników z powiatu tomaszowskiego oraz spoza niego. Konkurs nie mógłby się odbyć bez niezastąpionej komisji. W tym roku w składzie jury oceniającego kategorię języka angielskiego byli: mgr Katarzyna Ostalska, mgr Marzanna Wysłocka oraz mgr Magdalena Stankowska. W skład komisji w kategorii języka niemieckiego wchodziły mgr Agnieszka Majka, mgr Maria Caban oraz gościnnie mgr Jolanta Wizner z IIILO. W komisji języka rosyjskiego były mgr Gabriela Wałach, mgr Małgorzata Rybak oraz mgr Monika Smolińska.
Po powitaniu gości i krótkim seansie tematycznym przeszliśmy do ogłoszenia wyników. W kategorii języka angielskiego gimnazjum wyróżnienie otrzymali: Maja Kuniecka z Gimnazjum nr 8 oraz Damian Skoneczny z SP w Niewiadowie. Trzecie miejsce otrzymała Monika Rybak z Gimnazjum nr 7. Drugie miejsce otrzymała Oliwia Chmielewska z Gimnazjum w Niewiadowie. Pierwsze miejsce zdobył Oliwier Kwiatkowski z SP nr 13.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nie było wyróżnienia, trzecie miejsce zajęła Martyna Sowik z IILO, drugie miejsce zajął Tomasz Bober IILO, a pierwsze miejsce otrzymała Laura Raczkowska z IILO. Zaprosiliśmy laureatów na scenę, aby zaprezentowali przed wszystkimi swoje utwory. W ramach miłego przerywnika nasza koleżanka Julia Telus zaśpiewała nam piosenkę po angielsku. Potem nastąpiło rozdanie nagród w kategorii języka niemieckiego. W kategorii gimnazjum wyróżnienie otrzymali Kacper Zdulski z ZS-P w Smardzewicach, Piotr Wojtaszczyk z SP nr 9 oraz Adam Radzyński z SP nr 12. Trzecie miejsce zajęły Natalia Dobrzyńska z SP nr 3 i Katarzyna Wołczyk z SP nr 9. Drugie miejsce zajęli Karolina Szewczyk z Zespołu Szkół w Komorowie oraz Jakub Dróżdż z SP nr 9. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Freus z SP nr 9.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wyróżnienie otrzymał Cezary Rozwadowski z ZSP nr 1, a podium zdobyli uczniowie naszej szkoły: trzecie miejsce – Aleksandra Janicka oraz Weronika Kowalska, drugie miejsce – Marta Pawlak, a pierwsze miejsce – Piotr Cichowski. Zwycięzcy obu kategorii zaprezentowali swoje utwory na scenie, a potem wystąpiła przed nami Julia Iwanicka z naszej szkoły w piosence po angielsku.
Przystąpiliśmy do rozdania nagród w kategorii języka rosyjskiego. W kategorii gimnazjum była tylko jedna nagroda – wyróżnienie i otrzymała je Julia Sikora z Gimnazjum nr 3. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych trzecie miejsce zajęła Amelia Abratkiewicz z ILO, drugie miejsce – Adam Pierzchała z ILO, a pierwsze miejsce zajęła Dorota Kurzyk z IILO, która również przedstawiła nam swój utwór.
Zakończenie uroczystości poprowadziły: opiekunka Samorządu Uczniowskiego mgr Katarzyna Ostalska oraz wicedyrektor szkoły mgr Jolanta Karwasik.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zapraszamy za rok!