Remis w meczu Widzewa z Elaną

837

W meczu 25. kolejki II ligi łódzki Widzew zremisował z toruńską Elaną 1:1.

Gola dla gospodarzy zdobył

Daniel Tanżyna

a dla gości – Krzysztof Wołkowicz.

Po meczu powiedzieli:

Rafał Górak (Elana)

Złożyłem zespołowi gratulacje za podjętą walkę, to ważny punkt na  trudnym terenie. Liga jest wyrównana, czas na wygrywanie jest w następnych meczach. Jeżeli chcemy awansować, musimy wygrywać kolejne mecze. Mogliśmy w tygodniu przyjrzeć się grze drużynie Widzewa, momentami mogliśmy narzucić swój styl gry, nie pozwoliliśmy na dużo naszym rywalom. Jestem zadowolony z występu Jona Errastiego. To zawodnik dobrze czujący grę, dobrze wkomponował się w nasz styl gry. Myślę, że mamy odpowiedniego zawodnika na pozycję nr 6.

Radosław Mroczkowski (Widzew)

Nie jestem po raz kolejny zadowolony z wyniku. Oczekujemy zwycięstw i znów tego nie realizujemy. Znów musieliśmy gonić wynik. Zaczęliśmy tworzyć grę, działo się coś pozytywnego pod bramką rywala i ponownie tracimy gola. Elana dosyć łatwo strzeliła nam bramkę. Stworzyliśmy sobie mało klarownych sytuacji. Szukaliśmy różnych rozwiązań – zmieniliśmy ustawienie oraz zawodników. Nie przyniosło to rezultatu w postaci dobrego wyniku. Chcieliśmy zagrać na zero z tyłu. Mam nadzieję, że przyjdą te lepsze wyniki i w końcu nie stracimy bramki.

Mamy solidny zespół. Nasi rywale grają o swoje cele i za wszelką cenę starają się wygrywać, nieważne czy grają u siebie, czy na wyjeździe. Mamy duży problem ze strzelaniem bramek. Nasza ofensywna gra musi ulec poprawie.

Uważam, że Michael zagrał dzisiaj dobry mecz. Zmiany miały na celu ożywienie gry ofensywnej. Falon oraz Michalski mieli nam dać z przodu nieco przebojowości. Sytuacje ograniczała nam czwarta zmiana i konieczność wpuszczenia młodzieżowca.

Widzew Łódź – Elana Toruń 1:1 (1:1)

Bramki:

0:1 – Krzysztof Wołkowicz (30′)

1:1 – Daniel Tanżyna (36′)

Widzew: Patryk Wolański – Tomasz Wełna, Daniel Tanżyna, Sebastian Zieleniecki, Łukasz Turzyniecki, Adam Radwański, Dario Kristo, Marcin Pieńkowski (75′ Kacper Falon), Michael Ameyaw (78′ Konrad Gutowski), Filip Mihaljević (55′ Mateusz Michalski), Rafał Wolsztyński (58′ Kohei Kato).

Elana: Michał Nowak – Kordian Górka, Jon Errasti Zabaleta (66′ Artur Lenartowski), Maciej Stefanowicz, Mateusz Stryjewski (86′ Maciej Felsch), Filip Kozłowski, Krzysztof Wołkowicz (83′ Mariusz Kryszak), Dominik Kościelniak (60′ Damian Lenkiewicz), Wojciech Onsorge, Jan Andrzejewski, Michał Kołodziejski.

Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Kartki: Wołkowicz, Andrzejewski

Widzów: 17 977