Piękny balkon w rytmie natury – osłony na balustrady

438

Jak skutecznie odgrodzić się od świata nie ukrywając jednocześnie w murach domu, zwłaszcza, gdy wiosna niedaleko i coraz więcej słonecznych dni? Można wyjść na spacer albo odpocząć na tarasie lub balkonie we własnym domu. Jeśli jednak mieszkasz przy hałaśliwej ulicy lub twój balkon znajduje się w pobliżu balkonu sąsiada, warto dodatkowo stworzyć kameralny zakątek odgradzając się od reszty świata.

Popularne rodzaje osłon balkonowych

Obecnie na rynku istnieje wiele rozmaitych modeli i wzorów osłon balkonowych. Możemy wybierać spośród naturalnych i sztucznych osłon w postaci gotowych mat lub rolek, które docinamy pod odpowiedni rozmiar. Do najczęściej stosowanych osłon naturalnych należy wiklina, bambus czy kora drzew, a także wysoka, dekoracyjna trzcina. Oprócz tego możemy spotkać imitacje drewnianych lub rattanowych osłon wykonane z tworzywa sztucznego. Są one znacznie trwalsze od naturalnych, choć nieco różnią się fakturą i wyglądem. Równie popularne są materiałowe osłony przyciągające uwagę wielobarwnymi wzorami. Wykonane z wytrzymałego materiału, najczęściej polietylenu lub polipropylenu, są wytrzymałe, estetyczne i trwałe. Materiał nie płowieje i nie blaknie pod wpływem działania słońca, jest także odporny na zmienne temperatury czy opady atmosferyczne. W sklepie internetowym https://www.sklepbatao.pl/oslony-na-balkon-taras-ogrodzenie-cat-35.html dostępne są różne, efektowne i trwałe rozwiązania. Dzięki nim możesz stworzyć wymarzony zakątek dla siebie.

Osłony inspirowane naturą

W zależności od tego, jak długo chcemy korzystać z naszej osłony możemy wybrać mniej lub bardziej trwałe rozwiązanie. Jeśli jesteś zwolennikiem trwałych, tradycyjnych osłon – możesz wybrać matę wiklinową, która wyróżnia się naturalnym, ciemnobrązowym kolorem i tworzy doskonałą, dość trwałą osłonę, przez którą przezierają promienie słońca. Innym, oryginalnym rozwiązaniem jest osłona z trzciny, która jest lekka i odporna na wilgoć, a dodatkowo posiada charakterystyczną, słomkową barwę. Z kolei maty bambusowe tworzą przytulne, niebanalne miejsce do wypoczynku zapewniając wysoką trwałość. Bambus jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne, dlatego stanowi solidną osłonę na wiele lat. Do osłonięcia balkonu lub tarasu możemy również wybrać ozdobną korę, a także piękne, choć niewymagające specjalnych warunków rośliny, takie jak: dekoracyjny wrzos, zieloną paproć, dynamicznie rosnącą winorośl czy bluszcz.