Porozumienie ze spółdzielnią „Przodownik”. Będą nowe kamery na osiedlach

590

Autor: UM

Jeszcze w tym roku na tomaszowskich osiedlach pojawią się nowe kamery. Prezydent Marcin Witko, prezes zarządu spółdzielni „Przodownik” Jan Nowakowski oraz zastępca prezesa zarządu ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych Andrzej Piechocki podpisali w tej sprawie porozumienie.

Spółdzielnia mieszkaniowa „Przodownik” będzie partycypować w kosztach budowy systemu monitoringu miejskiego na swoim obszarze. Porozumienie obowiązywać będzie do końca 2021 r.

Miasto i spółdzielnia będą każdego roku wspólnie ustalać nieruchomości, na których zostaną zamontowane nowe kamery. W 2019 r. „Przodownik” przekaże do budżetu miasta darowiznę w wysokości 90 tys. zł na zakup urządzeń. Obecnie trwają konsultacje, w jakich rejonach zostaną one zainstalowane, a także przygotowywane jest postępowanie przetargowe. W 2019 roku miasto planuje przeznaczyć w sumie około 240 tys. zł na rozbudowę sieci monitoringu. W lutym kamery zostały uruchomione w zrewitalizowanym Parku Bulwary. Na pewno urządzenia zostaną również zamontowane na Przystani Miejskiej, która jest obecnie przebudowywana.

Porozumienie ze spółdzielnią „Przodownik”. Będą nowe kamery na osiedlach 2

Porozumienie ze spółdzielnią „Przodownik”. Będą nowe kamery na osiedlach 3

3 kwietnia prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko, prezes zarządu spółdzielni Jan Nowakowski oraz zastępca prezesa zarządu ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych Andrzej Piechocki podpisali w tej sprawie porozumienie, które obowiązywać będzie do końca 2021 r. Centrum Monitoringu Miejskiego powstało w 2017 roku. Obecnie system działa w oparciu o 46 kamer.  – Chcemy, by mieszkańcy naszego miasta czuli się bezpiecznie. Dlatego od kilku lat prowadzimy prace nad rozbudową miejskiego monitoringu – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. – Dziękuję zarządowi spółdzielni mieszkaniowej „Przodownik” za współpracę w tym zakresie. Wspólnie zadbamy o bezpieczeństwo na tomaszowskich osiedlach. Zapraszam również inne spółdzielnie – dodaje.