Wielkanocne spotkanie służb mundurowych

407

Autor: 25. Brygada Kawalerii Powietrznej

„Jesteśmy jedną Wielką Rodziną. To bardzo ważne, że jesteśmy tu dzisiaj razem. ” – powiedział w czasie Wielkanocnego spotkania służb mundurowych dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownik Adam Marczak, podczas składania świątecznych życzeń przypomniał słowa Biskupa Polowego Józefa Guzdka „…bo najważniejszy jest człowiek…”.
 
17 kwietnia 2019 r. na stołówce żołnierskiej w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się kolejne spotkanie służb mundurowych, tym razem było to przedświąteczne spotkanie wielkanocne.
 
W uroczystej zbiórce udział wzięli: poseł Anna Kaczorowska, byli dowódcy brygady, przedstawiciele władz miasta, powiatu,  zaprzyjaźnione służby mundurowe, kapelani, kombatanci, szwoleżerowie, ułani, strażacy, policjanci, strażnicy miejscy, żołnierze, pracownicy resortu obrony narodowej oraz zaproszeni goście.
 
Na początku uroczystości dowódcy i komendanci złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia – „(…) zdrowych i spokojnych świąt, pełnych radości i miłości spędzonych w rodzinnym gronie. Serdeczne podziękowania należą się dla Waszych rodzin, które wspierają Was każdego dnia służby i pracy. Życzymy również spełnienia marzeń i realizacji zamierzeń zarówno zawodowych jak i w życiu osobistym„.
 
Nie zapomniano również o żołnierzach brygady pełniących służbę daleko od rodzin,  poza granicami kraju: w  Kosowie oraz  Bośni i Hercegowinie. W tym ważnym dniu, została nawiązana wideo rozmowa, dzięki której  mogliśmy wszyscy nie tylko złożyć sobie życzenia, ale i zobaczyć siebie nawzajem. To niezwykle istotne podczas Świąt Wielkanocnych.
 
Przed rozpoczęciem spożywania posiłku,  przedstawiciele duchowieństwa służb mundurowych poświęcili przygotowane potrawy oraz udzielili błogosławieństwa. W tej świątecznej i rodzinnej atmosferze podczas spożywania posiłków, wszyscy zgromadzeni mieli doskonała okazję do spędzenia czasu razem.