Festiwal „A może byśmy tak do… Tomaszowa” rozpocznie się 28 czerwca

205

Autor: Urząd Miasta

W ostatni weekend czerwca 2019 roku odbędzie się coroczny festiwal „A może byśmy tak do… Tomaszowa”. Nowością tegorocznej edycji będzie podział na bloki tematyczne, a nie tak jak dotychczas, na poszczególne dni.

Festiwal „A może byśmy tak do… Tomaszowa” odbędzie się w dwóch lokalizacjach – na placu Tadeusza Kościuszki oraz tomaszowskich Błoniach. W ramach tegorocznej edycji przygotowano trzy bloki tematyczne – „Święto 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z folkową nutą”, „Rodzinna Niedziela” i „Muzyczne kontrasty”. – Program został sformatowany w taki sposób, by każdy tomaszowianin znalazł coś dla siebie, a przy okazji przyciągnął fanów dobrej muzyki również z innych miast – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. – Festiwal „A może byśmy tak do… Tomaszowa” ma bogatą historię, ale też jest to projekt, który nie trzyma się sztywno jednej formuły. Zmienia się miasto, zmienia się również z każdym rokiem oblicze Festiwalu. Jaki on będzie w tym roku? Na pewno różnorodny, łączący tradycyjne i sprawdzone już elementy programu z nowymi pomysłami, dzięki którym ma szansę wzbudzić jeszcze większe zainteresowanie – podkreśla.

Święto 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z folkową nutą

Zaczniemy w piątek 28 czerwca, na placu Tadeusza Kościuszki. Tradycyjnie Festiwal rozpocznie się lokalnym akcentem – koncertem Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Tomaszowa Mazowieckiego „Symfonia Juventus”. Natomiast „folkową nutę” zaprezentuje fonograficzny debiut roku w konkursie „Fryderyki 2019” – zespół Tulia, czyli cztery niesamowicie utalentowane dziewczyny ze Szczecina, które znalazły pomysł na siebie i konsekwentnie go realizują, stając się w ciągu roku jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w kraju. Następnie, podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się Capstrzyk Kawaleryjski.

W sobotę na płycie placu Tadeusza Kościuszki odbędzie się jeszcze koncert Orkiestry Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tego dnia na terenie kompleksu wojskowego w Nowym Glinniku (rejon lotniska) zaplanowano również Piknik Militarny.

FOTO

Rodzinna Niedziela

Tradycyjnie niedziela jest najbardziej przekrojowym dniem całego Festiwalu, zaczynając od strefy dla najmłodszych, poprzez koncert dla młodzieży, zabawę z klimacie disco – o co najczęściej prosili mieszkańcy miasta – aż po finałowe koncerty, podczas których usłyszymy największe radiowe przeboje, topowych wykonawców. Całość zwieńczy specjalny pokaz sztucznych ogni. W niedzielę wspierać będziemy również budowę tomaszowskiego hospicjum.

Niezależnie od tego, kto jakie ma preferencje muzyczne, Festiwal jest też świetną okazją, by spotkać się, pobyć razem – w końcu to święto nas wszystkich – tomaszowian.

Kto wystąpi w niedzielę na Błoniach?

Roksana Węgiel – nastolatka dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Uprawiała gimnastykę artystyczną, akrobatykę i taniec towarzyski. Wciąż trenuje judo i to właśnie podczas jednego z obozów sportowych, w wieku 8 lat, pierwszy raz usłyszała, że „ma fajny głos”. Zdobyła wiele nagród na przeglądach muzycznych, ale prawdziwy rozgłos przyniósł jej udział w pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids oraz zwycięstwo w Eurovision Junior 2018.

Paweł Dudek czyli Czadoman –  to wokalista z wieloletnim doświadczeniem. Rockman który doszedł do wniosku, że w polskiej muzyce dance jest za mało … czadu! Poczuł w sobie moc, aby to zmienić i tak stał się muzycznym superbohaterem, o jakże wymownym pseudonimie: Czadoman. Na tomaszowską scenę wkroczy zapewne tanecznym krokiem, wyuczonym w trakcie ostatniej edycji programu „Dancing with the stars”, a będąc już na niej sprawi, że nie tylko „ruda” będzie tańczyć jak szalona.

Sylwia Grzeszczak – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Słynąca z niezwykłego głosu oraz umiejętności gry na fortepianie, których połączenie z wielką gracją i niebywałą łatwością przekuwa w kolejne hity. W jej przypadku najlepiej przemówią liczby: 4 studyjne albumy, 14 wielkich radiowych przebojów, ponad 500 000 000 odsłon teledysków na YouTube, setki koncertów na całym świecie.

Piotr Cugowski – to jeden z najciekawszych męskich głosów w Polsce. Mimo że jest kojarzony z nieco cięższym brzmieniem, to jego wrażliwość muzyczna oraz swoboda poruszania się po różnorodnych stylach sprawiły, iż jest wokalistą bardzo cenionym, również poza nurtem rockowym, co zaowocowało udziałem w wielu tematycznych projektach muzycznych oraz współpracą z legendami światowej muzyki, m.in.: Jonem Lordem z zespołu Deep Purple czy kanadyjskim wokalistą Garou. Na dzień przed czterdziestymi urodzinami ukaże się jego debiutancki album, który przedpremierowo usłyszeć będzie można podczas koncertu artysty w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwszy singiel „Kto nie kochał” szturmem zdobył pierwsze miejsca radiowych list przebojów, przez co płyta stałą się jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. Artysta nie odcina się jednak od swojej wcześniejszej twórczości, więc usłyszymy również największe przeboje zespołu Bracia.

Muzyczne kontrasty

To nie wszystkie atrakcje zaplanowane w ramach tegorocznej edycji Festiwalu „A może byśmy tak do… Tomaszowa”. W sobotę od godziny 18.30 zapraszamy na tomaszowskie Błonia, gdzie czeka nas prawdziwe festiwalowe granie. Kto wystąpi? O tym poinformujemy już niebawem!