Finał Powiatowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym już za nami

468

Autor: KPP

Na terenie hali sportowej Szkoły Podstawowej w Żelechlinku odbył się Finał Powiatowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej na szczeblu powiatowym został zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji w Tomaszowie Mazowieckim przy udziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb., Wójta Gminy Żelechlinek oraz Szkoły Podstawowej w Żelechlinku. ( OBSZERNA GALERIA-FOTO )

   8 maja 2019 r. w Sz. P w Żelechlinku odbył się już 42 powiatowy finał szczebla turnieju BRD. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwało jury w skład, którego weszli specjaliści z dziedziny ruchu drogowego tj. policjanci WRD i pracownik WORD. Wspomagająco w pracach jury udział wzięli również policyjni profilaktycy i dzielnicowy.      W zawodach prowadzonych jednocześnie dla dwóch kategoriach wiekowych, łącznie startowało osiem drużyn z sześciu szkół powiatu tomaszowskiego.

Turniej składał się z dwóch części:

  • teoretycznej: obejmującej testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz test- symulacja skrzyżowania
  • praktycznej: jazda rowerem po torze sprawnościowym.

   Zwycięzcami Turnieju w grupie wiekowej 10-12 lat została drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Tomaszowie Maz., której opiekunem była Pani Adrianna Adamska- Mundzia.

   Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Żelechlinku, której opiekunem był Konrad Skorzycki(wymieniona drużyna z uwagi na problemy organizacyjne zwycięzców będzie reprezentować powiat tomaszowski na szczeblu wojewódzkim Turnieju), a trzecie drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Tomaszowie Maz. z opiekunem Małgorzatą Baldiszak.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem z klas gimnazjalnych okazał się być Bartosz Sil ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Tomaszowie Maz.

   W grupie dzieci starszych, (powyżej 12 lat) najlepsi byli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Żelechlinku z opiekunem grupy Konradem Skorzyskim, a na trzecim uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej Nr 9 Tomaszowie Maz. z opiekunem Barbarą Szczecińską.

   Indywidualnie najlepszym zawodnikiem ze szkoły podstawowej został Filip Sil z Gimnazjum Nr 8 w Tomaszowie Maz.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat tomaszowski w finale wojewódzkim Turnieju, który zostanie przeprowadzony w dniu 17 maja 2019 r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb.

Pierwsze trzy drużyny w grupach rywalizacyjnych otrzymały puchary, które wręczyło zacne Jury w osobach: insp. Szymon Herman, Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim, Michał Kędziora pracownik WORD Piotrków Tryb., Bogdan Kaczmarek Wójt Gminy Żelechlinek oraz pani Kamila Cholak Dyrektor Szkoły Podstawowej w Żelechlinku.

   Wszyscy uczestnicy turnieju, którzy stanęli do rywalizacji, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe i upominki ufundowane przez organizatorów oraz partnerów turnieju, którymi byli Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Maz., Urząd Miasta w Tomaszowie Maz., Eurobox Polska Sp. z o.o. z/s w Przesiadłowie, Automobilklub Tomaszowski, Frito Lay Sp. z o.o. w Tomaszowie Maz., Ceramika Paradyż oraz Fundacja Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia oraz wygranej w eliminacjach wojewódzkich.