Dzień Matki w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

760

Autor: MBP

Najsłodsza mama – jedyna osoba na świecie, która kocha tak, jak nikt nigdy nie pokocha.

Fannie Flagg, Smażone zielone pomidory

Dzień matki zbliża się wielkimi krokami. Jest to święto obchodzone, by okazać wszystkim matkom szacunek i podziękować za miłość i trud włożony w wychowanie dzieci. 24 maja Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji Dnia Matki przygotował zajęcia dla dzieci 6 letnich ze szkoły podstawowej nr 6. na podstawie wiersza pt. „Rachunek dla mamy” Bruno Ferrero.
Na zajęciach dzieci zapoznały się z treścią wiersza Bruno Ferrero „Rachunek dla mamy”. W wierszu mowa jest o chłopcu, który za wykonanie zadań domowych np. posprzątanie swojego pokoju żąda od mamy zapłaty. Dzieci opowiadały w jaki sposób pomagają mamie w obowiązkach domowych i czy za każdą pomoc wystawiają rachunek. Dzieci stwierdziły, że pomagają mamie bo ją kochają. Uczuć nie można kupić np. w sklepie czy w galerii handlowej. Jeśli się kogoś kocha, pomaga się mu bezinteresownie. Nasi goście mówili za co podziękują i co będą życzyć swoim mamom w dniu ich święta.
W tym dniu nie zabrakło również zabaw ruchowych i zajęć plastycznych. Dzieci wykonały portrety swoich mam, następnie każdy mógł się wypowiedzieć na temat wykonanej pracy.