XII Powiatowy Konkurs Ubijania Masła

492

Autor: Starostwo Powiatowe

Już po raz XII na kompleksie sportowo – rekreacyjnym im. Jana Szczepańskiego w Lubochni odbył się Lubocheński Festiwal Masła, w ramach którego zorganizowany został XII Powiatowy Konkurs ubijania masła.

Do udziału w konkursie zgłosiły się reprezentacje z dziesięciu gmin powiatu tomaszowskiego: KGW Mierznianki z gminy Budziszewice, KGW z Michałowa, gmina Rokiciny, KGW z Grotowic gmina Rzeczyca, KGW Kwiatkówka, Łagiewniki i Świńsko gmina Tomaszów Mazowiecki, KGW Skrzynki gmina Ujazd, KGW Lubochnia gmina Lubochnia, KGW z Annowa gmina Czerniewice, KGW z Karolinowa gmina Żelechlinek, KGW Teodorów gmina Będków i Związek Dużych Rodzin 3+ z Lubochni.

Gospodarzami XII Powiatowego Konkursu ubijania masła byli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Piotr Majchrowski – Wójt Gminy Lubochnia.

Zaszczycili swoją obecnością: Grzegorz Lorek – poseł na Sejm RP, Rafał Ambrozik – senator RP, posła Roberta Telusa reprezentował Szczepan Goska – kierownik Biura Jednostki Terenowej KRUS w Tomaszowie Mazowieckim, Grzegorz Wojciechowski – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Ewa Wendrowska, Arkadiusz Gajewski i Dariusz Klimczak – radni Sejmiku Województwa Łódzkiego, i Waldemar Wendrowski – dyrektor COS OPO w Spale oraz Leszek Ogórek Wicestarosta, Elżbieta Łojszczyk oraz Marek Kubiak Członkowie Zarządu Powiatu.

Organizatorzy przygotowali stanowiska do konkursu zgodnie z regulaminem: kierzanki do ubijania masła, potrzebne naczynia, czyli miski, wiaderka, dzbanki 3 litry śmietany i warzywa do udekorowania ubitego masła: sałatę, liście chrzanu, pomidory i rzodkiewki.

Jury konkursowe w składzie: Dariusz Klimczak – przewodniczący komisji: Waldemar Wendrowski, Leszek Ogórek, Anna Gawarzyńska, Anna Dziubałtowska i Michał Bąbos,  członkowie komisji miało za zadanie ocenić czas ubijania masła, estetykę udekorowania i podania masła oraz smak masła. Najlepsze w ubijaniu masła były panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Karolinowie, gmina Żelechlinek które zajęły pierwsze miejsce.

Pozostałe zespoły zajęły równorzędne drugie miejsce. Nagrody w konkursie ufundowali: Mariusz Węgrzynowski Starosta Tomaszowski i Piotr Majchrowski Wójt Gminy Lubochnia.

Placówka Terenowa KRUS w Tomaszowie Mazowieckim ufundowała dodatkową nagrodę za przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, którą otrzymał Związek Dużych Rodzin 3+ z Lubochni

N scenie wystąpili: Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubochni pod kierownictwem kapelmistrzaRafała Sowika, Formacji Rewiowaj Step by Step i uczestnicy zajęć wokalnych i tanecznych w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Lubochni: Filip Kwapisz, Amelia Krysakowska, Karolina Wójciak, Zuzanna Gemzała orazniedawno utworzony gminny zespół cheerleaderek

Po konkursie do wspólnej zabawy mieszkańców powiatu zaprosiła grupa Stars Roxette Tribute Band z wokalistami: Tacjaną Wojtkowską i Pawłem Nowakiem. Gwiazdą wieczoru był Mr Sebii. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.