Ruszył kolejny etap modernizacji stadionu

729

Autor: Urząd Miasta

Rozpoczęła się przebudowa trybuny oraz budowa zadaszenia na stadionie Braci Gadajów przy ul. Nowowiejskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Inwestycja kosztować będzie 1 452 640 zł.

Jedyną ofertę w przetargu na realizację tego zadania złożyła firma HOBEN Dariusz Borysławski – wspólnik MINEX s.c. Miasto na sfinansowanie inwestycji przeznaczyło 1 155 500 zł, jednak na wniosek prezydenta miasta Marcina Witko, Rada Miejska zdecydowała się dołożyć brakujące środki.

Wykonawca ma czas do 10 grudnia 2019 roku na zakończenie prac.  Zakres zamówienia obejmuje m.in. demontaż istniejącego zadaszenia, wyburzenie murków, budowę zadaszenia trybuny (konstrukcja zadaszenia z membraną i elewacja z płyt HPL), remont trybuny betonowej (uzupełnienie ubytków, montaż nowych krzesełek) i montaż wiat dla zawodników rezerwowych.

Od początku poprzedniej kadencji inwestowanie w infrastrukturę sportową było dla mnie priorytetem – mówi Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. – Oczywiście najpierw wygrywały te inwestycje, na które można było pozyskać dofinansowanie. Na stadiony nie ma w tym momencie możliwości ściągnięcia środków zewnętrznych, dlatego podzieliliśmy prace na etapy i przyjęliśmy cykl wieloletni. Dzięki temu obiekt nie zostanie wyłączony z użytkowania. Po wykonaniu trybuny zachodniej, kibice będą mogli się tam przenieść, a my będziemy mogli rozpocząć budowę trybuny głównej. Wszystkie mniejsze prace związane z murawą czy bieżnią – system nawadniania i odwadniania, podgrzewanie, stacja uzdatniania wody –  wykonywane będą na koniec, po zakończeniu najcięższych i najbrudniejszych prac – wyjaśnia.