Legenda Widzewa pamięta o zasłużonych

632

Autor: www.widzew.com

Zbigniew Boniek ufundował dziesięć karnetów na mecze domowe Widzewa w sezonie 2019/2020.

Legendarny piłkarz Widzewa, dwukrotny mistrz Polski z łodzianami, zdobywca Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn, ale też wybitny reprezentant kraju i kapitan drużyny narodowej nigdy nie krył przywiązania do czerwono-biało-czerwonych barw. Pełniący aktualnie funkcję prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek trzyma kciuki za swój były klub, w miarę możliwości wspiera jego rozwój i często odwiedza stadion przy al. Piłsudskiego 138.

W poprzednich latach zachwycony fenomenem kibiców Widzewa, rekordami frekwencji i sprzedaży karnetów „Zibi” aktywnie brał udział w promowaniu inicjatywy karnetów fundowanych. Polegała ona na kupowaniu karnetów, na podstawie których klub zapraszał później na mecze domowe zorganizowane grupy dzieci i młodzieży ze szkół, domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych, a w ich dystrybucji aktywnie uczestniczyły widzewskie fankluby.

W nowym sezonie klub postanowił samodzielnie pokryć koszty karnetów fundowanych. Bońkowi nie przeszkodziło to jednak zaangażować się i tym razem w fundowanie abonamentów. Były znakomity piłkarz zdecydował się zakupić dziesięć karnetów na nowy sezon. Przeznaczone one będą dla zasłużonych dla Widzewa seniorów. W ten sposób Boniek wesprze proces integracji widzewskiego środowiska i wspomoże klub w aktywizacji starszego pokolenia widzewiaków.