Wspólne działania tomaszowskiej drogówki i WORD Piotrków Tryb. w rejonie szkół i przedszkoli

342

Autor: KPP

Rozpoczął się na dobre rok szkolny po wakacyjnej przerwie, co powoduje wzmożony ruch w rejonie placówek edukacyjnych. Dlatego w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Tomaszów Maz. we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, przeprowadzili działania profilaktyczno-kontrolne mające na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa w rejonie tych szczególnych miejsc. Mundurowi przeprowadzili działania pod nazwą ,,Fotelik” oraz ,,Jabłko czy cytryna”

Oba przedsięwzięcia polegały na dokonywaniu kontroli i ujawnianiu wykroczeń drogowych w obrębie tomaszowskich szkół i przedszkoli. Przedstawiciele WORD-u asystujący przy policyjnych kontrolach nagradzali kierowców jadących zgodnie z przepisami słodkim jabłkiem, zaś tych popełniających wykroczenia częstowali kwaśną cytryną. Doświadczenia z poprzednich lat pokazują, że tego typu działania są mile widziane wśród kierowców i mimo iż cytryna i jabłko mają być jedynie pewną symboliką, kierowcy jeżdżący zgodnie z przepisami prawa podkreślają, iż niecodziennie są  nagradzani za swoją wzorową jazdę.

Kolejne z działań pod nazwa ,,Fotelik” ukierunkowane były na kontrolę przewożenia najmłodszych środkami transportu zgodnie z obowiązującymi przepisami. Policjanci sprawdzali czy maluchy przewożone są w przewidzianych prawem fotelikach lub na podkładkach, oraz czy są one we właściwy sposób zainstalowane w pojeździe.

Policjanci ruchu drogowego zapowiadają, iż działania tego typu będą sukcesywnie powtarzane.