W Tomaszowskim Centrum Zdrowia zoperują zaćmę

562

Autor: Urząd Miasta

Od 1 listopada br. zabiegi okulistyczne, w tym operacje usunięcia zaćmy, będą dostępne dla pacjentów także w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Placówka została wybrana w konkursie na świadczenia okulistyki planowej ogłoszonym przez Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ. Oddział okulistyczny TCZ ma 10 łóżek w dwuosobowych salach.
 
Jak informuje Anna Leder, rzeczniczka ŁOW NFZ, dotychczas w powiecie tomaszowskim z zabiegów usunięcia zaćmy można było skorzystać jedynie w NZOZ Optica w Tomaszowie Mazowieckim, natomiast w powiecie piotrkowskim w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim. Obie placówki, mimo nielimitowanego finansowania przez NFZ, wskazują jednak długi czas oczekiwania na zabieg: sierpień 2020 r. (NZOZ Optica) i styczeń 2021 r. (SSW w Piotrkowie) dla pacjentów stabilnych. Od 1 listopada br. operacje okulistyczne  w ramach NFZ wykonywało będzie również Tomaszowskie Centrum Zdrowia.

‒ Zachęcamy osoby, które czekają w kolejce, do zmiany placówki na taką, która proponuje krótszy czas oczekiwania. Wystarczy zabrać skierowanie i zgłosić się z nim do nowej placówki. O zmianie decyzji należy poinformować  ‒ mówi Anna Leder.

Informacje o aktualnym czasie oczekiwania na zabieg usunięcia zaćmy można znaleźć pod linkiem: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/, a także uzyskać pod bezpłatnym, całodobowym numerem tel. 800 190 590. Źródło: Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ