Bezstresowa przeprowadzka? Sprawdź, jak ją zorganizować

662

Przeprowadzka to wyjątkowo stresujące przedsięwzięcie. Nowe mieszkanie lub dom, czasem nowe miasto, a nawet kraj, do tego nowe sąsiedztwo lub praca – wszystko to wzbudza w nas mieszankę ekscytacji i obaw. W sensie organizacyjnym przeprowadzka to z kolei przede wszystkim spore wyzwanie. Dla całej rodziny. Jak się przeprowadzić i nie zwariować?

Skorzystaj z pomocy profesjonalistów

Nie ma co się oszukiwać. Samodzielna przeprowadzka to opcja jedynie w sytuacji, gdy masz do przewiezienia… karton lub dwa kartony rzeczy, raczej lekkich. W każdym innym przypadku bez pomocy fachowców będzie to nie tylko trudne, ale i czasochłonne zadanie. Poza pakowaniem, czeka Cię przecież także transport. Samochodem osobowym będzie to oznaczać co najmniej kilka kursów przez zatłoczone i zakorkowane ulice miasta. Jeśli skorzystasz z pomocy firmy zajmującej się przeprowadzkami, nie tylko meble i ciężki sprzęt, ale i wszystkie inne rzeczy zostaną przewiezione za jednym razem!

Wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować usługę np. na https://mrowka-bagazowka.pl/przeprowadzki-prywatne/. Do wyboru będziesz mieć kilka opcji – sam transport, transport z załadunkiem i rozładunkiem oraz wszystkie wymienione usługi dodatkowo z pakowaniem rzeczy. Przewagą takiego rozwiązania jest to, że Twoje ubrania, meble, książki i wszelkie drobiazgi pojadą bezpiecznie profesjonalnym transportem, a Ty wygodnie udasz się… w podróż do nowego miejsca. Aby jednak przeprowadzka przebiegła naprawdę sprawnie i bezstresowo, warto odpowiednio się do niej przygotować. Dlatego wcześniej…

Zrób porządki i pozbądź się zbędnych rzeczy

Najlepiej sprawdź wszystko, szafkę po szafce, i wyrzuć wszystko, co nie jest Ci już potrzebne. Im więcej rupieci, gratów, czy od dawna nienoszonych ubrań się pozbędziesz, tym mniej będzie rzeczy do spakowania i przewiezienia podczas przeprowadzki.

Zrób przegląd zapasów spożywczych

Porządki nie mogą ominąć szafek z artykułami spożywczymi. Kasze, makarony, płatki, herbaty, a także słoiki z dżemami, czy jedzenie w puszkach – sprawdź termin ich przydatności do spożycia, zastanów się, jak wykorzystać te produkty na bieżące potrzeby. To zdecydowanie wygodniejsze i rozsądniejsze rozwiązanie, niż wyrzucanie jedzenia do kosza lub przewożenie produktów, które możesz w nowym miejscu przecież kupić.

Zaopatrz się w kartony do pakowania

Najlepiej aby były nowe, wcześniej nie używane – wtedy zyskasz pewność, że będą bardziej wytrzymałe i solidne. Kartony przeprowadzkowe możesz wygodnie zamówić przez internet (nawet kartonowe szafy!). Darmowe pudła możesz pozyskać z kolei ze sklepów, jednak pamiętaj, że podczas przeprowadzki potrzeba ich naprawdę sporo.

W komplecie z pudłami kartonowymi przydadzą się: taśma pakowa, ewentualnie solidny sznurek, a także marker do trwałego opisania kartonów.

Pamiętaj o opisaniu każdego kartonu

Opisanie każdego pudła sprawi, że rozpakowywanie kartonów w nowym miejscu przebiegnie zdecydowanie sprawniej. Dodatkowo ponumeruj kartony – w ten sposób będziesz wiedzieć, ile ich transportujesz i zyskasz pewność, że nic nie zawieruszyło się po drodze.