Spotkanie wigilijne służb mundurowych

491

Autor: KPP

20 grudnia 2019 r. w kompleksie koszarowym 25 Brygady Kawalerii Powietrznej już po raz trzeci odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich lokalnych służb mundurowych. W spotkaniu wzięli udział tomaszowscy policjanci na czele z Komendantem insp. Szymonem Hermanem, strażacy z Komendantem st. bryg. Krzysztofem Iskierką, Funkcjonariusze Straży Miejskiej z Komendantem Sławomirem Wieruszewskim i żołnierze z Dowódcą 25 Brygady Kawalerii Powietrznej gen. bryg. Adamem Marczakiem. Razem z mundurowymi świętowali przedstawiciele służb i instytucji z którymi funkcjonariusze i żołnierze współpracują na co dzień.

Uroczystości wigilijne rozpoczął  Dowódca 25 BKP składając świąteczne życzenia wszystkim zebranym, w imieniu swoimi oraz Komendantów. Nie zapomniano również o żołnierzach i policjantach pełniących służbę poza granicami kraju, z funkcjonariuszami i żołnierzami pełniącymi służbę w Kosowie nawiązano wideorozmowę. Przywołano również pamięć o żołnierzach i funkcjonariuszach pozostałych służb mundurowych, którzy z rożnych przyczyn nigdy nie wrócili ze służby do domów i swoich rodzin.

Akcentem nawiązującym do tradycji kawaleryjskich było karmienie zwierząt a były to policyjne i wojskowe konie oraz psy służące w tomaszowskiej jednostce policji.

W trakcie świątecznego spotkania, zgromadzeni tradycyjnie przełamali się wzajemnie opłatkiem i złożyli sobie serdeczne życzenia. Na wigilijnym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw a spotkanie było doskonałą okazją do budowania wzajemnych relacji bez względu na kolor munduru.

Tego samego dnia Komendant Powiatowy Policji insp. Szymon Herman razem z Zastępcą mł. insp. Wojciechem Tatarem na sali narad podczas uroczystej zbiórki złożyli świąteczne życzenia wszystkim policjantom i pracownikom tomaszowskiej komendy.