9. Turniej Kręglarski Klubów Honorowych Dawców Krwi

155

Autor: Starostwo Powiatowe

W sobotę, 7 marca 2020 roku, w tomaszowskiej Kręgielni rozegrany został 9. Turniej Kręglarski Klubów Honorowych Dawców Krwi.

Drużyny i zaproszonych gości, wśród których był Marek Kociubiński – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomaszowskiego,  powitał organizator i pomysłodawca organizowania tych turniejów, Antoni Smolarek.

Udział w zawodach wzięły cztery zespoły:

Klub HDK PCK węzła PKP Idzikowice,

Koło Honorowych Dawców Krwi „Kropla życia” z Tomaszowa Mazowieckiego,

Koło HDK z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Mazowieckim

i Klub HDK PCK Eop z Opoczna.

Organizatorami imprezy byli: Koło HDK działające przy I Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Mazowieckim i Klub „Kropla życia”, we współpracy ze Starostwem Powiatowym  i Urzędem Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Honorowym patronatem turniej objęli Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Marcin Witko – Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. Starostwo jest także fundatorem nagród w Turnieju i pucharu za I miejsce klasyfikacji drużynowej.

 Sędzią głównym był Grzegorz Wągrodzki. Każdy z uczestników oddał 30  rzutów, po 10 rzutów na torze.

W klasyfikacji indywidualnej kobiet III miejsce i brązowy medal otrzymała Magdalena Giera, II miejsce i srebrny medal – Agnieszka Olczak  i I miejsce złoty medal – Kinga Jesionek-Szymańska z Opoczna.

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn III miejsce zajął Dominik Potecki, II miejsce – srebrny medal Radosław Mosjo i pierwsze miejsce, złoty medal – prezes Klubu HDK PCK z Opoczna, Piotr Jesionek.

W konkurencji prezesów Klubów, III  miejsce, brązowy medal, otrzymał Kamil Wędrychowicz – prezes Klubu „Kropla życia”, II miejsce i srebrny medal otrzymała Bożena Adamiec z ZSP nr 6 i złoty medal, pierwsze miejsce zajął Piotr Jesionek – prezes HDK PCK z Opoczna.

W klasyfikacji drużynowej trzecie miejsce i puchar Klubu HDK przy I Liceum Ogólnokształcącym otrzymał Klub HDK PCK przy węźle PKP Idzikowice, II miejsce HDK PCK „Kropla życia” i pierwsze miejsce i puchar Starosty Powiatu Tomaszowskiego Klub HDK PCK Eop z Opoczna.

Nie udałoby się zorganizować Turnieju, gdyby nie pomoc wolontariuszy. Uczennica z I LO – Aleksandra Galach już trzeci raz pomaga przy organizacji. Pomagał jej kolega z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Wszyscy zgodnie powtarzali, że nie najważniejsza jest rywalizacja, nie jest ważny wynik, ale ważna jest dobra zabawa. Każdy chętnie spędził te kilka godzin wśród przyjaciół, którzy podobnie, pomagają ludziom chorym, oddając krew.