Obywatelskie ujęcie godne pochwał

247

Autor: KPP

We wtorkowy wieczór dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim odebrał informację o obywatelskim ujęciu, którego dokonali zgłaszający interwencję. Sytuacja dotyczyła nietrzeźwej kierującej, która jeździła po centrum Tomaszowa. Badanie wykazało, że miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu i kierowała pojazdem mimo cofniętych uprawnień. Dzięki czujności interweniujących mężczyzn nie doszło do tragedii. Teraz nieodpowiedzialnej 49-latce grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

We wtorek, 10 marca 2020 roku, oficer dyżurny tomaszowskiej Policji otrzymał informację o kierującej hyundaiem pod wpływem alkoholu. Informacja ta wpłynęła od mężczyzn ,którzy ją ujęli i uniemożliwili kontynuację jazdy. Dyżurny natychmiast na miejsce interwencji skierował patrol. Mundurowi podczas rozmowy ze zgłaszającymi ustalili, iż kobieta jadąc sama autem po ulicy Grunwaldzkiej w Tomaszowie, zatrzymała się w rejonie sklepu. Idąc chwiejnym krokiem, który mógł wskazywać, że jest nietrzeźwa weszła do jego wnętrza gdzie zakupiła kolejne butelki alkoholu a następnie usiłowała wsiąść za kierownicę pojazdu i odjechać. Widzący to mężczyźni w wieku 18 i 21 lat postanowili zareagować. Dobiegli do pojazdu, którym poruszała się kobieta i odebrali jej kluczyki, co uniemożliwiło kontynuacje jazdy.    

Badanie 49-letniej mieszkanki Tomaszowa, na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, iż miała ponad 2 promile. Policjanci ustalili również, że kobieta kierowała pojazdem mimo cofniętych uprawnień. Jej nieodpowiedzialne zachowanie mogło być przyczyna tragedii. Dzięki obywatelskiej postawie młodych mężczyzn, którzy wykazali się ponadprzeciętną wrażliwością na potencjalne zagrożenie, kolejny ,,drogowy przestępca” został wyeliminowany z ruchu drogowego. Ich postawa zasługuje na uznanie i jest godna najwyższych pochwał.  Dziękujemy!