Komunikat dotyczący leczenia onkologicznego w czasie epidemii

77

Autor: Jacek Stępnicki Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED

Szanowni Państwo, informujemy, że Specjalistyczny Szpital Onkologicznym NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim, mimo epidemii leczy pacjentów chorych na nowotwory. Od początku epidemii stoimy na stanowisku, że nie możemy przerwać leczenia, bo koronawirus nie zatrzymuje choroby nowotworowej. Stąd wdrożenie działań ochronnych, takich jak kontrola stanu zdrowia osób wchodzących do poradni i szpitali, ograniczenie wstępu dla osób towarzyszących chorym, tworzenie miejsc wyizolowanych, aktualizowane komunikaty na stronie internetowej nu-med.pl, itp.

Poczyniliśmy także wiele starań związanych ze zdobyciem środków ochrony bezpośredniej: maseczek, przyłbic, fartuchów ochronnych, płynu dezynfekcyjnego, itp. W pierwszych dniach epidemii część zakupiliśmy po zaporowych cenach, by zabezpieczyć naszą Kadrę, bez której nasze poradnie i szpitale nie mogłyby działać. W ostatnich tygodniach dostaliśmy znaczną pomoc w zakresie środków ochrony bezpośredniej z rezerwy rządowej. W pomoc włączyła się Fundacja, która prowadzi zbiórkę na zakup urządzeń medycznych do odkażania pomieszczeń. Hasło zbiórki to  #BrońONKOLOGIĘ przed epidemią https://zrzutka.pl/kzyd4j.

Jak do tej pory przed koronawirusem bronimy naszych Pacjentów i Kadrę, skutecznie. Jednak w związku z rozwojem epidemii, potrzeb przybywa i wiemy, że wiele w tej kwestii przed nami i przed naszymi Pacjentami.

Nie planujemy wstrzymania leczenia, czy też wizyt. Część porad i konsultacji przenieśliśmy do przestrzeni zdalnej – w ramach teleporad. Oczywiście nie wykluczamy krótkotrwałych utrudnień wywołanych epidemią. Licząc na wyrozumiałość zapewniamy, że ciągłość leczenia pacjentów jest najważniejszym naszym zadaniem. Pacjent onkologiczny nie może czekać z leczeniem na koniec epidemii, którego nikt nie może przewidzieć. Wszelkie informacje nt.: leczenia onkologicznego pod nr telefonów: Rejestracja: 44 786 01 00 oraz Koordynatorzy ds. Pacjenta: 515 491 232, 790 223 981, 730 993 874.