VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski w Językach Obcych

660

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

W marcu odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski w Językach Obcych. Organizatorem konkursu było II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim.

W konkursie brali udział uczniowie klas VII i VIII. Celem konkursu było propagowanie nauki języków obcych oraz kultury krajów niemieckojęzycznych.

Z naszej szkoły brało w nim udział 6 uczniów. Komisja konkursowa oceniała interpretację utworu w języku niemieckim, poprawność językową oraz charakteryzację dopasowaną do treści danego utworu. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować fragment utworu poezji lub prozy w języku niemieckim. Miło nam poinformować, że 2 uczniów z naszej szkoły zdobyło w tym konkursie 2 i 3 miejsce w powiecie. 2 miejsce zajęła Wiktoria Bernacka uczennica klasy VIII b, natomiast 3 miejsce zajął Flip Juda również z klasy VIII b. Do konkursu przygotowywała ich nauczycielka języka niemieckiego, Agnieszka Gadula.