Piękne spotkanie łodzian

59
Foto: www.widzew.com

Piłkarze łódzkiego Widzewa po fenomenalnym spotkaniu pokonali rezerwy poznańskiego Lecha 3 do 2, przegrywając już 0 do 2.

Bramki dla czerwono biało czerwonych zdobywali:

Daniel Tanżyna w 45. minucie pojedynku, kolejna padła w 57,

minucie zdobyta przez Christopher Mandiangu,

a dzieła dokończył niezawodny Marcin Robak w 61. minucie spotkania.

Dla „Kolejorza” bramki dwukrotnie zdobył w 10. i 31 minucie pojedynku Paweł Tomczyk.

Po meczu trenerzy ocenili spotkanie:

Marcin Kaczmarek (Widzew):

Dla nas było bardzo ważne, by pokazać kibicom, że ta drużyna ma charakter, walczy i zrobi wszystko, by awansować do I ligi. Zaczęliśmy nieźle, ale rzut karny wyprowadził nas z równowagi i pozwolił Lechowi zdobyć drugą bramkę. Gol kontaktowy i wiele dobrych słów w szatni spowodowało, ze wygraliśmy ten mecz. Bardzo się ciesze się, że udało się wygrać, bo nie jest łatwo ostatecznie zwyciężyć, przegrywając wcześniej 0:2.

Zawsze podkreślałem, że piłka nożna jest dla kibiców. Mimo że stadion nie był wypełniony, to było czuć, że fani nas niosą. Mamy przed sobą siedem finałów i już przygotowujemy się do pierwszego z nich.  Będziemy mieli kilka ubytków kadrowych, ale dziś chciałbym nacieszyć się ze zwycięstwa, bo jest z czego.

Rafał Ulatowski (Lech II):

Kluczowym momentem spotkania okazała się 45. minuta, kiedy nie udało nam się doprowadzić dwubramkowego prowadzenia do przerwy. Widzew się rozpędził, a efekty widzieliśmy w drugiej połowie. Mieliśmy dobre momenty, chcieliśmy wychodzić do kontrataków, ale daliśmy się stłamsić doświadczonym rywalom. Warto wyróżnić Marcin Robaka, który sprawiał nam bardzo dużo problemów. Był wszędzie i myślę, że dzięki niemu Widzew wygrał mecz.

Widzew Łódź – Lech II Poznań 3:2 (1:2)

Bramki:

0:1 Paweł Tomczyk (10′ – rzut karny)

0:2 Paweł Tomczyk (31′)

1:2 Daniel Tanżyna (45′)

2:2 Christopher Mandiangu (57′)

3:2 Marcin Robak (61′)

Widzew: Wojciech Pawłowski – Łukasz Kosakiewicz, Daniel Tanżyna, Hubert Wołąkiewicz, Kornel Kordas, Henrik Ojamaa (53′ Christopher Mandiangu), Bartłomiej Poczobut, Mateusz Możdżeń, Konrad Gutowski, Adam Radwański (85′ Sebastian Rudol), Marcin Robak.

Lech II: Karol Szymański – Paweł Tupaj, Tomasz Dejewski, Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Niewiadomski, Artur Marciniak (65′ Bartosz Bartkowiak), Mateusz Skrzypczak, Michał Skóraś, Juliusz Letniowski, Tomasz Kaczmarek (74′ Arkadiusz Kaczmarek), Paweł Tomczyk (72′ Hubert Sobol).

żółte kartki: Tanżyna, Ojamaa, Robak, Kordas (Widzew), Szymański, Skrzypczak, Kaczmarek, Wojtkowiak (Lech II).

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Widzów: 4410.