W wakacje „Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA”

514

Autor: Joanna Osińska rzecznik ŁKA

Wraz z początkiem lipca rusza wakacyjna akcja pn. „Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA”. Celem akcji jest zachęcenie pasażerów ŁKA do weekendowych podróży po województwie łódzkim, a także wsparcie instytucji w odbudowie ruchu turystycznego. Ze specjalnych ofert będą mogli skorzystać ci, którzy wybiorą się z nami do Rogowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Skierniewic i do Łodzi.

Zapraszamy do poznania uroczych zakątków województwa łódzkiego, regionu położonego w samym sercu Polski, w dorzeczu rzek Warty i Pilicy. O jego atrakcyjności świadczy bogate dziedzictwo kulturowe, nieskażone środowisko naturalne idealne do aktywnego wypoczynku oraz liczne zabytki. ŁKA posiada wyłącznie nowoczesny, komfortowy tabor oraz gwarantuje bezpieczne podróże. Liczne udogodnienia, w tym dla rodzin z dziećmi, krótkie czasy przejazdu  oraz atrakcyjna oferta biletowa i wielokanałowy system sprzedaży biletów to nasze atuty, dzięki którym podróżowanie staje się przyjemnością. Dojazd z  ŁKA do większości  atrakcji turystycznych zajmuje maksymalnie godzinę.

Efektem współpracy Spółki z samorządem Tomaszowa Mazowieckiego jest bezpłatna komunikacja miejska dla pasażerów posiadających ważny danego dnia bilet kolejowy ŁKA. Godziny odjazdu autobusów z dworca kolejowego w Tomaszowie zostały dopasowane do obowiązującego rozkładu jazdy pociągów ŁKA.  Ponadto nasi pasażerowie mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek (do 30%) na zakup biletów wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej. Tomaszów Mazowiecki i okolice obfitują w bogatą sieć tras rowerowych. Korzystając z nich można dotrzeć m.in. do Spały, Inowłodza, czy nad Zalew Sulejowski. Dzięki bezpłatnemu przewozowi rowerów w pociągach ŁKA wycieczki rowerowe są doskonałym sposobem zwiedzenia tej części województwa łódzkiego.

Oferta specjalna ”Powrót gratis” czeka na wszystkich, którzy zdecydują się zwiedzić skierniewicką Parowozownię podczas dni otwartych zaplanowanych w tym sezonie na 4 lipca, 1 sierpnia, 5 września i 3 października. Aby z niej skorzystać, należy podstemplować bilet ŁKA podczas zwiedzania Parowozowni (osoby posiadające bilet elektroniczny otrzymają specjalne poświadczenie). 

Z promocyjnej ceny biletu ŁKA mogą skorzystać miłośnicy Rogowskiej Kolei Wąskotorowej.  W wakacyjne niedziele oraz 15 sierpnia (sobota) warto zaplanować przejażdżkę zabytkowym taborem na ośmiokilometrowym odcinku między Rogowem a Jeżowem. Najszybciej,  najwygodniej i najtaniej można dojechać do Rogowa z ŁKA – pociąg ŁKA Sprinter pokonuje trasę z Łodzi Fabrycznej w 24 minuty. Voucher pobrany ze strony kolejrogowska.pl uprawnia do zakupu biletu na podróż ŁKA ze zniżką o ok. 30% od cen podstawowych.

Będąc w Rogowie nie sposób nie odwiedzić jednego z piękniejszych miejsc w województwie łódzkim jakimi jest Arboretum i Muzeum Lasu i Drewna. Spacer ścieżkami jednego z największych w Polsce ogrodów dendrologicznych to duża atrakcja dla szukających kontaktu z naturą. Dzięki współpracy ŁKA z Dyrekcją Arboretum, pasażerowie z ważnym danego dnia biletem ŁKA mają możliwość zakupu biletu wstępu ze zniżką (bilet normalny w cenie biletu ulgowego).

Tańsze o 15%  bilety czekają na miłośników wodnych atrakcji oferowanych przez Aquapark Fala. Aby otrzymać zniżkę wystarczy w kasie okazać ważny danego dnia bilet ŁKA.

Zachęcamy także do weekendowego podróżowania z ŁKA na trasie Łódź Fabryczna – Warszawa Wschodnia. Oferujemy najszybsze i najtańsze połączenia – bilet w dwie strony kosztuje jedynie 45 zł.  Dodatkowo w ramach ofert: „ŁKA łączy z Warszawą” oraz „ŁKA łączy z Łodzią” nasi pasażerowie  mogą kontynuować podróż komunikacją miejską w tych miastach.  Od lipca bilety łączące podróż ŁKA i komunikacją miejską będą dostępne w aplikacji MPay, a także w kasie lub u obsługi pociągów.

Pełna informacja na temat akcji „Zajrzyj w Łódzkie 2020”, w tym opis atrakcji, udogodnień i obowiązujących ofert jest dostępna na stronie lka.lodzkie.pl