Lechia otrzymała licencje na grę w III lidze

73

Autor: Urząd Miasta

Źródło: www.lechiatm.pl

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych I grupy III ligi przyznała Lechii Tomaszów Mazowiecki licencję upoważniającą do występów w rozgrywkach o mistrzostwo I grupy III ligi w sezonie 2020/2021. Tym samym zielono-czerwoni spokojnie mogą przygotowywać się do startu rundy jesiennej.

Działacze Lechii uzupełnili niezbędne dokumenty i tym samym Klub spełnił wymogi przepisów licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Swoje mecze w roli gospodarza zielono-czerwoni będą rozgrywać oczywiście na Stadionie Miejskim im. Braci Gadajów w Tomaszowie Mazowieckim.

Nie wiadomo jeszcze ile drużyn dokładnie rywalizować będzie w I grupie. Na ten moment po uwzględnieniu awansów drużyn z IV ligi (mazowieckiej, łódzkiej, podlaskiej, warmińsko-mazurskiej), braku spadków z III ligi, awansu Sokoła Ostróda do II ligi i pewnego spadku z II ligi Legionovii Legionowo, I grupa III ligi liczy 22 zespoły. Może ona się powiększyć do 24 drużyn, ponieważ o utrzymanie w II lidze walczą jeszcze: Pogoń Siedlce i Znicz Pruszków. Inauguracyjną kolejkę rozgrywek zaplanowano na weekend 8/9 sierpnia.