Podpisanie umowy z WOPR-em na realizację zadań publicznych w ramach „Budżetu Obywatelskiego Łódzkie na Plus”

383

Autor: Starostwo Powiatowe

e wtorek, 8 września 2020 roku, na przystani Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim, odbyło się podpisanie umów o realizację zadań publicznych w ramach „Budżetu Obywatelskiego Łódzkie na Plus”.

W imieniu Urzędu marszałkowskiego umowy podpisywał Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, w imieniu WOPR-u w Tomaszowie – prezes Damian Błaszczyk, a w imieniu WOPR-u ze Skierniewic – Bernard Motylewski – prezes oddziału WOPR w Skierniewicach.

„Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Tomaszowa Mazowieckiego otrzymało wsparcie. Kwota prawie 40 tysięcy złotych będzie przeznaczona na cykl działań związanych z utrwaleniem bezpieczeństwa na wodzie. Nie ma wątpliwości, że właśnie ten podmiot, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe od lat realizuje swoje zadania, niosąc pomoc tym, którzy jej potrzebują, zapewniając bezpieczeństwo wypoczywających zarówno na tym zbiorniku, który jest wokół nas, Zalewie Sulejowskim, ale także inne, mniejsze akweny na terenie naszego województwa są objęte pieczą tej zacnej instytucji. – powiedział ZbigniewZiemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

Z WOPR-em Tomaszów podpisana została umowa na cykl zajęć, których odbiorcami są osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie. Zadanie prowadzone pod nazwą „Nam też się należy”.

Nabór już się rozpoczął i odbywa się przez stronę internetową i stronę na Facebooku Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tomaszowie Mazowieckim https://www.facebook.com/woprtomaszowmazowiecki/  i przez Ośrodek Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim.

Wyjątkowo atrakcyjne będzie to szkolenie, gdyż WOPR przygotował dla uczestników także przejażdżki motorówkami oraz szkolenie z pierwszej pomocy.

WOPR ze Skierniewic przeprowadzi zajęcia związane z bezpieczeństwem nad wodą. W zajęciach udział wezmą dzieci z przedszkoli, dzieci starsze i młodzież.

Obaj prezesi podkreślają jak ważne jest to, ze Urząd Marszałkowski dofinansowuje działania związane z bezpieczeństwem nad wodą. Składają podziękowanie na ręce Zbigniewa Ziemby, który osobiście przyjechał wręczyć umowy o dofinansowanie.

Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, podkreśla, jak ważna jest współpraca pomiędzy Urzędem Marszałkowskim, Starostwem i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, które zapewnia bezpieczeństwo. Dzięki WOPR-owi wszyscy możemy czuć się bezpiecznie nad Zalewem Sulejowskim i innymi wodami od wiosny do jesieni, kiedy wiele osób korzysta z tego akwenu.