Kolejny sprzęt medyczny dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia od Urzędu Marszałkowskiego

65

Autor: Starostwo Powiatowe

7 października 2020 roku podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się uroczyste przekazanie kolejnej transzy sprzętu medycznego z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Tomaszowie Mazowieckim, skierowanego do walki z pandemią Covid-19.

Umowę w imieniu Urzędu Marszałkowskiego podpisał Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, a w imieniu TCZ – dr n.med. Wiesław Chudzik – Prezes tomaszowskiego szpitala.

Tomaszowskie Centrum Zdrowia wzbogaciło się o następujący sprzęt:

– aparat USG Canon z wyposażeniem – wartość 389 610,00 zł
– brama bioasekuracyjna służąca do dezynfekcji pojazdów – wartość 21 894,00 zł
– komora bezpiecznego transportu chorych zakaźnie –wartość  65 000,01 zł

Członek Zarządu Powiatu Michał Czechowicz podsumował, że łącznie z dzisiejszą transzą Urząd Marszałkowski w Łodzi przekazał Tomaszowskiemu Centrum Zdrowia sprzęt o wartości prawie 2 mln 300 tys. zł, w tym środki ochrony osobistej za 600 tys. zł. Podziękował władzom Województwa Łódzkiego za wsparcie naszego szpitala w tym trudnym okresie, jakim jest pandemia koronawirusa.

Marszałek Zbigniew Ziemba podkreślił, że „pandemia koronawirusa jest dla nas wyzwaniem, ale władze samorządowe Województwa Łódzkiego mając tę świadomość podejmują skuteczne działania wsparcia dla samorządów powiatowych. Przekazany sprzęt będzie służył nie tylko w czasie pandemii, ale także wszystkim pacjentom szpitala w Tomaszowie już po jej ustaniu, co przełoży się na lepszą jakość świadczenia usług medycznych, a w konsekwencji na lepszą jakość życia mieszkańców naszego regionu”.

Przewodnicząca Rady Powiatu Wacława Bąk podziękowała Zarządowi Województwa i Radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego, zwłaszcza tym z naszego terenu, za wsparcie tomaszowskiego szpitala w tym trudnym czasie. Wyraziła nadzieję, że ta współpraca i koordynacja działań będzie w dalszym ciągu owocowała w tak efektywne, jak dzisiejsze zadania.

Prezes TCZ Wiesław Chudzik podziękował także Radnym i Zarządowi Powiatu, którzy dbają o właściwe dofinansowanie szpitala. Podkreślił, że przekazany dzisiaj aparat USG jest sprzętem najnowszym i najwyższej jakości.