„Śladami Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920”

92

Autor: ZSP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

2 października 2020 roku po raz trzeci drużyna reprezentująca naszą szkołę wzięła udział w Grze Miejskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „Batalion Tomaszów”. Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, a jej skład to:  Kamil Krzeszewski, Jakub Engel, Szymon Kuźba z klasy 4 IT oraz Karolina Badek z klasy 2Mtw. Finaliści zostali zaproszeni przez pana dyrektora Dariusza Kwiatkowskiego, który pogratulował im sukcesu i nagród.

Tegoroczna gra była częścią projektu „Śladami Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej 1920”. Tym razem nawiązano do losów mieszkańców naszego miasta  biorących udział w zmaganiach wojennych lat 1919-1921 z naciskiem na ich udział w Bitwie Warszawskiej. Temat był oczywiście podyktowany obchodami 100. rocznicy bitwy, która miała miejsce w sierpniu 1920 roku i w dużym stopniu zadecydowała o losach Polski i Polaków u zarania niepodległości.

Rywalizacja polegała na wykonaniu przez 4-osobowe drużyny i opiekuna zadań o charakterze historyczno-sprawnościowym na terenie miasta, w oparciu o punkty związane z jego historią. Zakończenie gry miejskiej nastąpiło w Skansenie Rzeki Pilicy i  było połączone z ogniskiem integracyjnym dla uczestników oraz zwiedzaniem eksponatów, prezentacją multimedialną i wykładem dotyczącym udziału Tomaszowian w Bitwie Warszawskiej1920 roku.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Opiekun grupy: Joanna Kryszewska